Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Yediçınar Yaylası Kemal Tahir

#smrgSAHAFYediçınar Yaylası

Liste Fiyatı : 0,00
303122216
122216
Yediçınar Yaylası
Yediçınar Yaylası #smrgSAHAF
Bilgi Yayınevi
0.00
“Kemal Tahir, edebiyatta toplumbilime, tarihten insanbilime, ekonomiden felsefeye kadar, değişik, ama bi rbağlamda birbirini bütünleyen bilgi alanlarına eğilme gereğini duymuştur. Bu eğilim onun hem roman sorununu, kendi deyimi ile, ‘çok derinlere giden, bilim, felsefe ve tekniğe dayalı; dünyadaki bütün meseleleri içine alabilen ve kullanabilen geniş bir edebiyat türü' olarak almasından, hem de bu geniş edebiyat türünü Türk toplumunun gerçeklerine dayandırmak için tarih, toplumbilim, felsefe vb. alanlarda bugüne kadar yapılmış olan bilimsel araştırmaları yetersiz, eksik ya da yanlış bulmasındandır...”

Hilmi Yavuz

 • Açıklama
  • “Kemal Tahir, edebiyatta toplumbilime, tarihten insanbilime, ekonomiden felsefeye kadar, değişik, ama bi rbağlamda birbirini bütünleyen bilgi alanlarına eğilme gereğini duymuştur. Bu eğilim onun hem roman sorununu, kendi deyimi ile, ‘çok derinlere giden, bilim, felsefe ve tekniğe dayalı; dünyadaki bütün meseleleri içine alabilen ve kullanabilen geniş bir edebiyat türü' olarak almasından, hem de bu geniş edebiyat türünü Türk toplumunun gerçeklerine dayandırmak için tarih, toplumbilim, felsefe vb. alanlarda bugüne kadar yapılmış olan bilimsel araştırmaları yetersiz, eksik ya da yanlış bulmasındandır...”

   Hilmi Yavuz

   Stok Kodu
   :
   303122216
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   407 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1970
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   122216    Kemal Tahir    Yediçınar Yaylası     Bilgi Yayınevi        303122216    Roman    Yeni Türk Edebiyatı        Cumhuriyet Dönemi                   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat