Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Yaşamın Anlamı (200. Ölüm Yıldönümü Anısına) Immanuel Kant

#smrgSAHAFYaşamın Anlamı (200. Ölüm Yıldönümü Anısına)

Liste Fiyatı : 0,00
303057693
57693
Yaşamın Anlamı (200. Ölüm Yıldönümü Anısına)
Yaşamın Anlamı (200. Ölüm Yıldönümü Anısına) #smrgSAHAF
Birey Yayıncılık
0.00
‘Ben, benimle birlikte okuyucularımın bir kısmı beni, bundan daha iyi olması mümkün olmayan bir dünyada bir yurttaş olarak görmeye ikna olduk. Tüm canlıların en iyisinden, olası taslakların en mükemmeline kadar en iyi planda yer almak için seçilmiş olduğumdan, bütünü temsil eden küçük bir parça olarak, varlığıma daha fazla değer veriyorum. Kendini aşağılamayan tüm yaratılmışlara: “Dirilt bizi, olalım! Yaratıcı bizden hoşnut olsun!” diye sesleniyorum. Sınırsız mekanlar ve sonsuzluklar, tüm güzellikleriyle evrenin zenginlikleri, sadece herşeyi bilenin gözleri önünde açılacak; ben ama bulunduğum yerdeki bakış açımla, zayıf aklıma ödünç verilen algılayışla donatılmış bir biçimde, bakabildiğim kadar etrafıma bakınıp “Bütün'ün en iyisi ve her şeyin bu Bütün'ün yüzü suyu hürmetine iyi olduğunu” daha da çok kavrayacağım.' (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • ‘Ben, benimle birlikte okuyucularımın bir kısmı beni, bundan daha iyi olması mümkün olmayan bir dünyada bir yurttaş olarak görmeye ikna olduk. Tüm canlıların en iyisinden, olası taslakların en mükemmeline kadar en iyi planda yer almak için seçilmiş olduğumdan, bütünü temsil eden küçük bir parça olarak, varlığıma daha fazla değer veriyorum. Kendini aşağılamayan tüm yaratılmışlara: “Dirilt bizi, olalım! Yaratıcı bizden hoşnut olsun!” diye sesleniyorum. Sınırsız mekanlar ve sonsuzluklar, tüm güzellikleriyle evrenin zenginlikleri, sadece herşeyi bilenin gözleri önünde açılacak; ben ama bulunduğum yerdeki bakış açımla, zayıf aklıma ödünç verilen algılayışla donatılmış bir biçimde, bakabildiğim kadar etrafıma bakınıp “Bütün'ün en iyisi ve her şeyin bu Bütün'ün yüzü suyu hürmetine iyi olduğunu” daha da çok kavrayacağım.' (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303057693
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   124 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Çeviren
   :
   Gürsel Uyanık, Ahmet Sarı
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   57693    Birey Yayıncılık    Yaşamın Anlamı (200. Ölüm Yıldönümü Anısına)     Immanuel Kant        Gürsel Uyanık    Ahmet Sarı    9789752640115    9752640117            Felsefe    Alman Felsefesi                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat