Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%50
Yaraya Tuz Bastım: Ermeni Soykırımı Tuncay Özkan

#smrgSAHAFYaraya Tuz Bastım: Ermeni Soykırımı

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303083782
83782
Yaraya Tuz Bastım: Ermeni Soykırımı
Yaraya Tuz Bastım: Ermeni Soykırımı #smrgSAHAF
Detay Yayıncılık
0.00
Yakın zamana kadar bu topraklarda yaşayan insanlar, birbirleriyle çelişerek veya uzlaşarak ama birlikte, iç içe ve birbirlerini anlamaya çalışarak yaşadılar. Emperyalist ülkelerin gerek "küreselleşme" ve gerekse "yeni dünya düzeni" gibi tanımlamalarıyla başlattıkları "yeni emperyalist atak" ile bütün etnik yapılar, yeniden diriltilmeye başlandı. Ve bu etknik yapıları körükleyerek, illegal şekilde destekleyerek ve kışkırtarak kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya başladılar. Başlangıçta Irak'ın bütünlüğünden asla taviz vermeyeceklerini söyleyenler, bugün parçalanmadan nasıl en fazla çıkar sağlayabileceklerinin hesaplarını yapıyorlar. Türkiye'de Kürtler ve Ermeniler üzerinden başlatılan senaryoların nerelere varacağını, artık kimse tahmin edemiyor. Ancak olayın en acı yanı, Türkiye kendisi üzerine oynanan bu oyunları bir seyirci gibi izliyor. Şu gerçeği hiç göz ardı etmemeliyiz ki; biz düşünmedikçe, konuşmadıkça ve haklarımıza sahip çıkmadıkça, hesapta bizim adımıza bunları yapmaya çalıştığını söyleyen talipliler hep çıkacaktır. O halde her zaman yaptığımız gibi yeni "o zaman gelsin bakarız" mı diyeceğiz? Yoksa bugüne kadar olduğu gibi o zamanda "çok geç kaldık" diye mi dövüneceğiz? Artık ilmiğin boynumuza geçirilmesine engel olmak için söyleyecek sözümüz ve tüm Dünya'ya karşı bir tavrımız olmalı ve bunları sergilemeye başlamalıyız.
 • Açıklama
  • Yakın zamana kadar bu topraklarda yaşayan insanlar, birbirleriyle çelişerek veya uzlaşarak ama birlikte, iç içe ve birbirlerini anlamaya çalışarak yaşadılar. Emperyalist ülkelerin gerek "küreselleşme" ve gerekse "yeni dünya düzeni" gibi tanımlamalarıyla başlattıkları "yeni emperyalist atak" ile bütün etnik yapılar, yeniden diriltilmeye başlandı. Ve bu etknik yapıları körükleyerek, illegal şekilde destekleyerek ve kışkırtarak kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya başladılar. Başlangıçta Irak'ın bütünlüğünden asla taviz vermeyeceklerini söyleyenler, bugün parçalanmadan nasıl en fazla çıkar sağlayabileceklerinin hesaplarını yapıyorlar. Türkiye'de Kürtler ve Ermeniler üzerinden başlatılan senaryoların nerelere varacağını, artık kimse tahmin edemiyor. Ancak olayın en acı yanı, Türkiye kendisi üzerine oynanan bu oyunları bir seyirci gibi izliyor. Şu gerçeği hiç göz ardı etmemeliyiz ki; biz düşünmedikçe, konuşmadıkça ve haklarımıza sahip çıkmadıkça, hesapta bizim adımıza bunları yapmaya çalıştığını söyleyen talipliler hep çıkacaktır. O halde her zaman yaptığımız gibi yeni "o zaman gelsin bakarız" mı diyeceğiz? Yoksa bugüne kadar olduğu gibi o zamanda "çok geç kaldık" diye mi dövüneceğiz? Artık ilmiğin boynumuza geçirilmesine engel olmak için söyleyecek sözümüz ve tüm Dünya'ya karşı bir tavrımız olmalı ve bunları sergilemeye başlamalıyız.
   Stok Kodu
   :
   303083782
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   484 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   2007
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   83782    Yaraya Tuz Bastım: Ermeni Soykırımı     Detay Yayıncılık    Tuncay Özkan    Politika / Siyaset                            9789944314084            9944314084        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat