Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303055050
55050
Yandım Ali
Yandım Ali #smrgSAHAF
Papirüs Yayınları
0.00
Fakir Baykurt Bu kitabı için diyor ki: Çocuklara layik güzel kitaplar yazmak isteyen yazarlar, onlara yukardan bakmaya özenmesi. Onlara ders vermeyi, öğüt vermeyi bıraksın, Çocuklar bunlardan bıkmıştır. Yazarlar çocuklara en iyisi, dünyanıın gezip gördüğü yerlerinden, tanıştığı biliştiği insanlardan, yada kendi çocukluğundan öyküler sunsun. Daha iyisi de yaşamdan öykülerdir. Bu öykülerden neler alıp almayacağını çocuklar kendi bilir. Çocuklara layık bir kitap, onlarda yeni kitaplar okuma özlemi uyandırır. Böylece yaşamboyu yararlı bir alışkanlığın temeli atılmış olur.
 • Açıklama
  • Fakir Baykurt Bu kitabı için diyor ki: Çocuklara layik güzel kitaplar yazmak isteyen yazarlar, onlara yukardan bakmaya özenmesi. Onlara ders vermeyi, öğüt vermeyi bıraksın, Çocuklar bunlardan bıkmıştır. Yazarlar çocuklara en iyisi, dünyanıın gezip gördüğü yerlerinden, tanıştığı biliştiği insanlardan, yada kendi çocukluğundan öyküler sunsun. Daha iyisi de yaşamdan öykülerdir. Bu öykülerden neler alıp almayacağını çocuklar kendi bilir. Çocuklara layık bir kitap, onlarda yeni kitaplar okuma özlemi uyandırır. Böylece yaşamboyu yararlı bir alışkanlığın temeli atılmış olur.
   Stok Kodu
   :
   303055050
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   151 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   1998
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55050    Fakir Baykurt    Yandım Ali     Papirüs Yayınları        #smrgTELİF    Çocuk    Yeni Türk Edebiyatı    Öykü    Cumhuriyet Dönemi                   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat