Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Waldo Sen Neden Burada Değilsin? İsmet Özel

#smrgSAHAFWaldo Sen Neden Burada Değilsin?

Liste Fiyatı : 0,00
303037502
37502
Waldo Sen Neden Burada Değilsin?
Waldo Sen Neden Burada Değilsin? #smrgSAHAF
Çıdam Yayınları
0.00
Bu çalışmasında İsmet Özel kendi zihin macerasının hikayesini bir yönüyle sunuyor. Şiirin ve siyasi bağlanmanın birbirine geçiştiği noktaları esas alarak yazdıkları otobiyografi değil, son yirmibeş yılın bir değerlendirmesi. Kitap boyunca şiir-şair ilişkisinden siyasi dalgalanmalar içinde bir ferdin konumuna kadar bir çok konuda yazarla birlikte yeniden düşünme fırsatına kavuşuyoruz. Sosyalizm ve İslamiyet'in Türkiye için taşıdığı anlamı ilgiye değer bulan herkes her iki düşünce evreninde kendice yol almış bir tanığın ifadesinin ülke geleceği bakımından da dikkat çeken bir yanı olduğunu göreceklerdir. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Bu çalışmasında İsmet Özel kendi zihin macerasının hikayesini bir yönüyle sunuyor. Şiirin ve siyasi bağlanmanın birbirine geçiştiği noktaları esas alarak yazdıkları otobiyografi değil, son yirmibeş yılın bir değerlendirmesi. Kitap boyunca şiir-şair ilişkisinden siyasi dalgalanmalar içinde bir ferdin konumuna kadar bir çok konuda yazarla birlikte yeniden düşünme fırsatına kavuşuyoruz. Sosyalizm ve İslamiyet'in Türkiye için taşıdığı anlamı ilgiye değer bulan herkes her iki düşünce evreninde kendice yol almış bir tanığın ifadesinin ülke geleceği bakımından da dikkat çeken bir yanı olduğunu göreceklerdir. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303037502
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   99 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1988
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   37502    İsmet Özel    Waldo Sen Neden Burada Değilsin?     Çıdam Yayınları        303037502    Anlatı    Çağdaş Türk Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat