Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Varoluşçuluk: Materyalizm ve Devrim Jean - Paul Sartre

#smrgSAHAFVaroluşçuluk: Materyalizm ve Devrim

Liste Fiyatı : 0,00
Varoluşçuluk: Materyalizm ve Devrim
Varoluşçuluk: Materyalizm ve Devrim #smrgSAHAF
Ataç Kitabevi
0.00
Bu konuşmamda Ekzistansializmi kendisine yöneltilen bir sürü yermelere, kınamalara karşı savunacağım. Bunlardan birincisi ekzisdtansiyalizmin, insanları bir umutsuzluk dalıncı (sekincilik-kietizm) içinde kalmağa çağırdığıdır. Bütün çözüm yolları tıkalı bulunduğuna, bu bakımdan şu dünyada her eylem boş olduğuna göre, insan sonunda salt gözlemci bir dünya görüşüne saplanırmış -ki bu da ayrıca bir lüks tutum olrak insanı bir burjuva felsefesine götürürmüş. Bur yermeler özellikle komünistlerden geliyor.
 • Açıklama
  • Bu konuşmamda Ekzistansializmi kendisine yöneltilen bir sürü yermelere, kınamalara karşı savunacağım. Bunlardan birincisi ekzisdtansiyalizmin, insanları bir umutsuzluk dalıncı (sekincilik-kietizm) içinde kalmağa çağırdığıdır. Bütün çözüm yolları tıkalı bulunduğuna, bu bakımdan şu dünyada her eylem boş olduğuna göre, insan sonunda salt gözlemci bir dünya görüşüne saplanırmış -ki bu da ayrıca bir lüks tutum olrak insanı bir burjuva felsefesine götürürmüş. Bur yermeler özellikle komünistlerden geliyor.
   Stok Kodu
   :
   303054692
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   106 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   1967
   Çeviren
   :
   Emin Türk Eliçin
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   54692    Ataç Kitabevi    Varoluşçuluk: Materyalizm ve Devrim     Jean Paul Sartre        Emin Türk Eliçin                    Felsefe    Fransız Edebiyatı    Nobel 1964    #smrgnobelödüllüyazarlar                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat