Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Vahye Göre Akıl: İslam'da Aklın Önemi ve Sınırı Ahmet Yüksel Özemre Vahye Göre Akıl: İslam'da Aklın Önemi ve Sınırı Ahmet Yüksel Özemre

#smrgSAHAFVahye Göre Akıl : İslam'da Aklın Önemi ve Sınırı

Liste Fiyatı : 0,00
6059087261
102605
Vahye Göre Akıl : İslam'da Aklın Önemi ve Sınırı
Vahye Göre Akıl : İslam'da Aklın Önemi ve Sınırı #smrgSAHAF
Şule Yayınları
0.00
Asr-ı Saadet ve Hulefa-i Raşidin'den sonra, siyasi iktidarı gasbederek bir hanedan kuran Emeviler İslami adalet ve ihsandan hızla uzaklaşarak Cahiliyye dönemi alışkanlıklarını ihya ve ibka, ve keza dinin, yerine de bir “diyanet” ikame etmişlerdir. Bu kerih yolda Abbasiler de futursuzca yürümüşlerdir. Vahyedilmiş olan gerçek dinin üzerine geçirilen bir “diyanet örtüsü” çoğu kişinin soygulamaktan kaçındığı yeni bir “gelenek” hatta “nebevi olmayan sahte bir sünnet” oluşturulmuştur. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • Asr-ı Saadet ve Hulefa-i Raşidin'den sonra, siyasi iktidarı gasbederek bir hanedan kuran Emeviler İslami adalet ve ihsandan hızla uzaklaşarak Cahiliyye dönemi alışkanlıklarını ihya ve ibka, ve keza dinin, yerine de bir “diyanet” ikame etmişlerdir. Bu kerih yolda Abbasiler de futursuzca yürümüşlerdir. Vahyedilmiş olan gerçek dinin üzerine geçirilen bir “diyanet örtüsü” çoğu kişinin soygulamaktan kaçındığı yeni bir “gelenek” hatta “nebevi olmayan sahte bir sünnet” oluşturulmuştur. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   6059087261
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   574 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Çeviren
   :
   16x24
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat