Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Uygulamalı Çeviribilim Şaban Köktürk

#smrgSAHAFUygulamalı Çeviribilim

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303180979
180979
Uygulamalı Çeviribilim
Uygulamalı Çeviribilim #smrgSAHAF
Detay Yayıncılık
0.00
Kuramsal alandan soyutlanamayacak Uygulamalı Çeviribilim alanının önemi çeviribilim literatürüne bakıldığında sadece belli başlı çeviribilim yayınlarında ayrı bir başlık halinde göze çarpmaktadır. Bu alanla ilgili özellikle Türkçe literatürde sadece bu başlığa yer veren bir çeviribilim kitabının bulunmayışı önemli bir eksikliktir. Kitabımızın, Uygulamalı Çeviribilim çatısı altında beş farklı alanı (Çeviri Eleştirisi, Çeviri Politikası, Çeviriye Yardımcı Malzemeler, Akademik Çeviri Eğitimi, Meslekleşme) bir arada incelemesi ve çevirinin bir uygulama olduğundan hareketle çeviride meslekleşme bölümünün de kitaba dahil edilmesi, gerek çeviribilimciler gerekse de çeviri mesleğinin yürütücüleri için bir referans niteliği göstermektedir.
 • Açıklama
  • Kuramsal alandan soyutlanamayacak Uygulamalı Çeviribilim alanının önemi çeviribilim literatürüne bakıldığında sadece belli başlı çeviribilim yayınlarında ayrı bir başlık halinde göze çarpmaktadır. Bu alanla ilgili özellikle Türkçe literatürde sadece bu başlığa yer veren bir çeviribilim kitabının bulunmayışı önemli bir eksikliktir. Kitabımızın, Uygulamalı Çeviribilim çatısı altında beş farklı alanı (Çeviri Eleştirisi, Çeviri Politikası, Çeviriye Yardımcı Malzemeler, Akademik Çeviri Eğitimi, Meslekleşme) bir arada incelemesi ve çevirinin bir uygulama olduğundan hareketle çeviride meslekleşme bölümünün de kitaba dahil edilmesi, gerek çeviribilimciler gerekse de çeviri mesleğinin yürütücüleri için bir referans niteliği göstermektedir.
   Stok Kodu
   :
   303180979
   Boyut
   :
   14x22
   Sayfa Sayısı
   :
   200 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2015
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   180979    Uygulamalı Çeviribilim     Detay Yayıncılık    Şaban Köktürk    Çeviribilim                            9786054940882            9786054940882        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat