Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%50
Usûl-i Din İbn Hazm

#smrgSAHAFUsûl-i Din

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
Usûl-i Din
Usûl-i Din #smrgSAHAF
İnsan Yayınları
0.00
İbn Hazm, edebiyat, hadis, dinler tarihi, dilbilim gibi oldukça geniş bir tayfı kucaklayan ilgilere sahip bir şahsiyettir. Bununla birlikte onun “mümeyyiz vasfı”nı fıkıh ve metodoloji (usül ilmi) oluşturur. İslam tarihinin en büyük otoritelerinden biri olan İbn Hazm'ın Usül-i Din adlı bu kısa, fakat adından çok söz edilen kitabında dinin kaynakları konusundaki görüşlerini açıklıyor ve en belirgin varlık olarak ‘kıyas'a karşılık ‘hadis'in önemini vurguluyor.
 • Açıklama
  • İbn Hazm, edebiyat, hadis, dinler tarihi, dilbilim gibi oldukça geniş bir tayfı kucaklayan ilgilere sahip bir şahsiyettir. Bununla birlikte onun “mümeyyiz vasfı”nı fıkıh ve metodoloji (usül ilmi) oluşturur. İslam tarihinin en büyük otoritelerinden biri olan İbn Hazm'ın Usül-i Din adlı bu kısa, fakat adından çok söz edilen kitabında dinin kaynakları konusundaki görüşlerini açıklıyor ve en belirgin varlık olarak ‘kıyas'a karşılık ‘hadis'in önemini vurguluyor.
   Stok Kodu
   :
   303179274
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   116 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1997
   Çeviren
   :
   İbrahim Aydın
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   179274    Usûl-i Din     İnsan Yayınları    İbn Hazm    Din    İslâmiyet                    İslâm Klasikleri Dizisi 6            İbrahim Aydın    9757732176        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat