Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%35
Üç İstanbul (Cep Boy) Mithat Cemal Kuntay Üç İstanbul (Cep Boy) Mithat Cemal Kuntay

#smrgKİTABEVİÜç İstanbul (Cep Boy)

Liste Fiyatı : 46,00
İndirimli Fiyat : 29,90
Kazancınız : 16,10
%35
Temin süresi 4 gündür.
9789753297202
138340
Üç İstanbul (Cep Boy)
Üç İstanbul (Cep Boy) #smrgKİTABEVİ
Oğlak Yayınları
29.90
Türk romanının kilometre taşlarından biri daha Oğlak Yayınları'nda... Yirmiyi aşkın, önde gelen roman kahramanı, bir romanı roman yapan bütün ruh çözümlemeleriyle karşınızda. Bir o kadar sayıda gerçek tarihi kişilikler ile başka yardımcı unutulmaz tipler romana ustaca yedirilmiş... Simsimyah ve 33 yıl sürmüş Abdülhamit dönemi baskısıyla "istibdat İstanbul'u"... Özgürlük adına iktidara gelenlerin yönetimde olduğu ama Abdülhamit'e rahmet okutturan "Meşrutiyet İstanbul"u... Batan bir imparatorluğun bütün sefaleti ile ülkeyi işgal edenlere yaltaklanmada birinci olanların "işgal İstanbul"u... ... ve bütün bu İstanbul'ları dikey olarak kesen bir yazar hayatı: Muharrir Adnan Bey. Bugüne kadar yapılmış bütün sıralamalarda daima ilk 10'a girmiş efsanevi roman Üç İstanbul'u okumuş olanlara katılın. (Arka Kapak) Mithat Cemal Kuntay'ın Üç İstanbul'u yazarın sağlığındaki ilk ve tek özgün baskıdan (1938, Suhulet Kitabevi - Semih Lütfi Yayınları [ayrıca Rauf Mutluay'ın baskıya hazırladığı 1976 ve 1983 Sander Yayınları baskıları da vardır]) yazım ve noktalama standartlaştırmalarının dışında, hiçbir sözcük değiştirilmesi ya da sadeleştirilmesi yapılmadan, Raşit Çavaş tarafından yayına hazırlanmıştır. Mithat Cemal Kuntay'ın kitaba kendisinin eklediği dipnotlar aynen korunmuştur. (Kitabın İçinden)
 • Açıklama
  • Türk romanının kilometre taşlarından biri daha Oğlak Yayınları'nda... Yirmiyi aşkın, önde gelen roman kahramanı, bir romanı roman yapan bütün ruh çözümlemeleriyle karşınızda. Bir o kadar sayıda gerçek tarihi kişilikler ile başka yardımcı unutulmaz tipler romana ustaca yedirilmiş... Simsimyah ve 33 yıl sürmüş Abdülhamit dönemi baskısıyla "istibdat İstanbul'u"... Özgürlük adına iktidara gelenlerin yönetimde olduğu ama Abdülhamit'e rahmet okutturan "Meşrutiyet İstanbul"u... Batan bir imparatorluğun bütün sefaleti ile ülkeyi işgal edenlere yaltaklanmada birinci olanların "işgal İstanbul"u... ... ve bütün bu İstanbul'ları dikey olarak kesen bir yazar hayatı: Muharrir Adnan Bey. Bugüne kadar yapılmış bütün sıralamalarda daima ilk 10'a girmiş efsanevi roman Üç İstanbul'u okumuş olanlara katılın. (Arka Kapak) Mithat Cemal Kuntay'ın Üç İstanbul'u yazarın sağlığındaki ilk ve tek özgün baskıdan (1938, Suhulet Kitabevi - Semih Lütfi Yayınları [ayrıca Rauf Mutluay'ın baskıya hazırladığı 1976 ve 1983 Sander Yayınları baskıları da vardır]) yazım ve noktalama standartlaştırmalarının dışında, hiçbir sözcük değiştirilmesi ya da sadeleştirilmesi yapılmadan, Raşit Çavaş tarafından yayına hazırlanmıştır. Mithat Cemal Kuntay'ın kitaba kendisinin eklediği dipnotlar aynen korunmuştur. (Kitabın İçinden)
   Stok Kodu
   :
   9789753297202
   Boyut
   :
   11x18
   Sayfa Sayısı
   :
   558 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   8
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   138340    Mithat Cemal Kuntay    Üç İstanbul (Cep Boy)     Oğlak Yayınları        #smrgTELİF    Roman    Yeni Türk Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat