Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303094489
94489
Türkler Anadolu'da
Türkler Anadolu'da #smrgSAHAF
TTT Tarihi Araştırmalar ve Dokümantasyon Merkezleri Kurma ve Geliştirme Vakfı
0.00
Bu eserin hazırlanmasında ve yapımında esas alınan temel düşünce; "Anadolu Medeniyetleri" tarihinde Türk kültür çevresi ve medeniyetinin yerini, konumunu, özelliklerini belirlemektir. Türk Müslüman toplumunun Anadolu'da hâkimiyetiyle başlayan ve devam eden süreçte, Türk düşüncesi ve hayat tarzının oluşturduğu davranışların, eylemlerin ve eserlerin insanlık tarihine ve "Anadolu Medeniyeti"ne katkıları eserin ana temasını teşkil etmektedir. Bu yaklaşımla eser, dört bölümde toplanmıştır: Anadolu'dan Önce Türkler, Türklerden Önce Anadolu, Türk-İslam Toplumları ve Türkler Anadolu'da. Eser bilgi kaynağını, aziz milletimizin son yüzyıl içerisinde yetiştirdiği, bilim dünyasında tanınmış, uzmanlık alanlarında kendilerini kanıtlayarak hakları olan yerlere ulaşmış, her biri birer erdem ve ilim abidesi olan hocalarımızın görüş ve düşüncelerinden alınmıştır.
 • Açıklama
  • Bu eserin hazırlanmasında ve yapımında esas alınan temel düşünce; "Anadolu Medeniyetleri" tarihinde Türk kültür çevresi ve medeniyetinin yerini, konumunu, özelliklerini belirlemektir. Türk Müslüman toplumunun Anadolu'da hâkimiyetiyle başlayan ve devam eden süreçte, Türk düşüncesi ve hayat tarzının oluşturduğu davranışların, eylemlerin ve eserlerin insanlık tarihine ve "Anadolu Medeniyeti"ne katkıları eserin ana temasını teşkil etmektedir. Bu yaklaşımla eser, dört bölümde toplanmıştır: Anadolu'dan Önce Türkler, Türklerden Önce Anadolu, Türk-İslam Toplumları ve Türkler Anadolu'da. Eser bilgi kaynağını, aziz milletimizin son yüzyıl içerisinde yetiştirdiği, bilim dünyasında tanınmış, uzmanlık alanlarında kendilerini kanıtlayarak hakları olan yerlere ulaşmış, her biri birer erdem ve ilim abidesi olan hocalarımızın görüş ve düşüncelerinden alınmıştır.
   Stok Kodu
   :
   303094489
   Boyut
   :
   21x30
   Sayfa Sayısı
   :
   340 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1996
   Çeviren
   :
   21x30
   Resimleyen
   :
   Orijinal Cildinde
   Kapak Türü
   :
   Orijinal Cildinde
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
   94489    Türkler Anadolu'da     TTT Tarihi Araştırmalar ve Dokümantasyon Merkezleri Kurma ve Geliştirme Vakfı        Editör. Ertuğrul Zekai Ökte                    975755500        Tarih    Türk Tarihi                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat