Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türkiye'nin Yönetim Yapısı A. Şeref Gözübüyük Türkiye'nin Yönetim Yapısı A. Şeref Gözübüyük

#smrgKİTABEVİTürkiye'nin Yönetim Yapısı

Liste Fiyatı : 0,00
9789756809525
51867
Türkiye'nin Yönetim Yapısı
Türkiye'nin Yönetim Yapısı #smrgKİTABEVİ
Turhan Kitabevi
0.00
1961 Anayasası, yasama ile yargıdan bir yetki olarak söz ettiği halde,yürütme için görev sözünü kullanmıştır. Böylece yürütme, başlı başına bir yetki değil, “Kanunlar çerçevesinde” yürütülen bir görev olmaktadır. Başka bir deyişle idare hukukunun kendisine tanıdığı görev ve yetkileri, ancak yine hukukun çizdiği sınırlar içinde kullanmak zorundadır. Böyle bir düzende, Türkiye'nin idari yapısı hakkında bazı genel bilgiler verebilmek için,kurumların daha çok hukuk açısından ele alınması zorunlu görülmüştür. (Önsözden)
 • Açıklama
  • 1961 Anayasası, yasama ile yargıdan bir yetki olarak söz ettiği halde,yürütme için görev sözünü kullanmıştır. Böylece yürütme, başlı başına bir yetki değil, “Kanunlar çerçevesinde” yürütülen bir görev olmaktadır. Başka bir deyişle idare hukukunun kendisine tanıdığı görev ve yetkileri, ancak yine hukukun çizdiği sınırlar içinde kullanmak zorundadır. Böyle bir düzende, Türkiye'nin idari yapısı hakkında bazı genel bilgiler verebilmek için,kurumların daha çok hukuk açısından ele alınması zorunlu görülmüştür. (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   9789756809525
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   366 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   13
   Basım Tarihi
   :
   2015
   Çeviren
   :
   16x24
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   51867    A. Şeref Gözübüyük    Türkiye'nin Yönetim Yapısı     Turhan Kitabevi        #smrgTELİF    Hukuk    Siyaset Bilimi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat