Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türkiye'de Sınıflar ve Sınıf Mücadeleleri Y. N. Rozaliyev

#smrgSAHAFTürkiye'de Sınıflar ve Sınıf Mücadeleleri

Liste Fiyatı : 0,00
303076894
76894
Türkiye'de Sınıflar ve Sınıf Mücadeleleri
Türkiye'de Sınıflar ve Sınıf Mücadeleleri #smrgSAHAF
Belge Yayınları
0.00
Büyük burjuvazi ve giderek tekelci sermaye gurupları onyıllardır Türkiye'deki siyasal dönüm noktalarına damgasını vurmuştur. Görünürde reformcu hedeflere yönelen 27 Mayıs Devriminin yönetim kadrosunda büyük sermaye derhal etkin olmuş, 1965'e dek süren koalisyonlar döneminde devlet kapitalizmini de payanda edinerek büyük bir sıçrama sağlamış, bugünkü tekelci gelişimin temelini oluşturmuştur. Bugünü de değerlendirebilme açısından bu dönem özellikle incelenmeye değer. Türkiye'de kapitalizmin ve tekellerin gelişmesi üzerine birçok incelemesi bulunan Rozaliyev, bu kitabında önemli bir döneme ışık tutmakta. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Büyük burjuvazi ve giderek tekelci sermaye gurupları onyıllardır Türkiye'deki siyasal dönüm noktalarına damgasını vurmuştur. Görünürde reformcu hedeflere yönelen 27 Mayıs Devriminin yönetim kadrosunda büyük sermaye derhal etkin olmuş, 1965'e dek süren koalisyonlar döneminde devlet kapitalizmini de payanda edinerek büyük bir sıçrama sağlamış, bugünkü tekelci gelişimin temelini oluşturmuştur. Bugünü de değerlendirebilme açısından bu dönem özellikle incelenmeye değer. Türkiye'de kapitalizmin ve tekellerin gelişmesi üzerine birçok incelemesi bulunan Rozaliyev, bu kitabında önemli bir döneme ışık tutmakta. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303076894
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   146 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1979
   Çeviren
   :
   Çev. M. Anibal
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   76894    Y. N. Rozaliyev    Türkiye'de Sınıflar ve Sınıf Mücadeleleri     Belge Yayınları        303076894    Politika / Siyaset                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat