Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303076333
76333
Türkiye'de Sendikacılık
Türkiye'de Sendikacılık #smrgSAHAF
Özgür İnsan
0.00
Türkiye'de sendikacılık genel anlamıyla şu bölümlere ayrılabilir: Cumhuriyetin kuruluşuna kadar örgütsüz işçi hareketleri, Cumhuriyet sonrası işçi dernekçiliği, çok partili demokrasiye geçerken kağıt üzerinde kalan göstermelik sendikacılık, devrim sonrasında gerçek sendikacılık ve son dönemde dondurulmuş sendikacılık. İşte ülkemizde işçilerin örgütlenme girişimleri bu aşamalardan geçerek günümüze kadar gelmiştir. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Türkiye'de sendikacılık genel anlamıyla şu bölümlere ayrılabilir: Cumhuriyetin kuruluşuna kadar örgütsüz işçi hareketleri, Cumhuriyet sonrası işçi dernekçiliği, çok partili demokrasiye geçerken kağıt üzerinde kalan göstermelik sendikacılık, devrim sonrasında gerçek sendikacılık ve son dönemde dondurulmuş sendikacılık. İşte ülkemizde işçilerin örgütlenme girişimleri bu aşamalardan geçerek günümüze kadar gelmiştir. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303076333
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   241 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1973
   Çeviren
   :
   14x20
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   76333    Anıl Çeçen    Türkiye'de Sendikacılık     Özgür İnsan        #smrgTELİF    Politika / Siyaset    İşçi Sınıfı    İşçi Hareketleri                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat