Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%24
Türkiye'de Medya Endüstrisi ile Kurulan Kültürel Farklılıklar Hürriyet Türkiye'de Medya Endüstrisi ile Kurulan Kültürel Farklılıklar Hürriyet

#smrgKİTABEVİTürkiye'de Medya Endüstrisi ile Kurulan Kültürel Farklılıklar

Liste Fiyatı : 32,00
İndirimli Fiyat : 24,32
Kazancınız : 7,68
%24
Temin süresi 6 gündür.
9786055580216
177647
Türkiye'de Medya Endüstrisi ile Kurulan Kültürel Farklılıklar
Türkiye'de Medya Endüstrisi ile Kurulan Kültürel Farklılıklar #smrgKİTABEVİ
Ütopya Yayınevi
24.32
Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet Partisi Üzerine Bir İnceleme Özgürlük, birey ve grupların iktidar ve diğer toplumsal konumlar karşısında sahip olduğu haklar toplamıdır. Bu toplamın hacmini; toplumsal sınıfların niceliği, niteliği ve bunların kendi sınıf çıkarları doğrultusunda iktidar karşısında ortaya koydukları talepleri ve mücadeleleri belirlemektedir. Siyasal partiler, bu mücadelelerin önemli taraflarından biridir. Modern toplumlarda, demokratik ve katılımcı bir düzenin önemli araçları olan siyasal partiler, toplumsal güçlerin desteklerini alarak iktidara gelmeyi hedefleyen oluşumlardır. Bu anlamıyla toplumsal güçlerin özgürlük taleplerinin hangi etkenlerle ortaya çıktığı ve bunların siyasal partilerin özgürlüklere yaklaşımlarını nasıl etkilediği, özgürlüklerin gelişimi açısından önemlidir. Elinizdeki bu çalışmanın ekseni, 1960-1980 dönemi Türkiye'sindeki toplumsal değişmelerin CHP ve AP'nin özgürlüklere yaklaşımlarını nasıl etkilediğidir. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet Partisi Üzerine Bir İnceleme Özgürlük, birey ve grupların iktidar ve diğer toplumsal konumlar karşısında sahip olduğu haklar toplamıdır. Bu toplamın hacmini; toplumsal sınıfların niceliği, niteliği ve bunların kendi sınıf çıkarları doğrultusunda iktidar karşısında ortaya koydukları talepleri ve mücadeleleri belirlemektedir. Siyasal partiler, bu mücadelelerin önemli taraflarından biridir. Modern toplumlarda, demokratik ve katılımcı bir düzenin önemli araçları olan siyasal partiler, toplumsal güçlerin desteklerini alarak iktidara gelmeyi hedefleyen oluşumlardır. Bu anlamıyla toplumsal güçlerin özgürlük taleplerinin hangi etkenlerle ortaya çıktığı ve bunların siyasal partilerin özgürlüklere yaklaşımlarını nasıl etkilediği, özgürlüklerin gelişimi açısından önemlidir. Elinizdeki bu çalışmanın ekseni, 1960-1980 dönemi Türkiye'sindeki toplumsal değişmelerin CHP ve AP'nin özgürlüklere yaklaşımlarını nasıl etkilediğidir. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786055580216
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   267 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat