Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türkiye'de İslamcı Siyaset Gencay Şaylan

#smrgSAHAFTürkiye'de İslamcı Siyaset

Liste Fiyatı : 0,00
303141142
141142
Türkiye'de İslamcı Siyaset
Türkiye'de İslamcı Siyaset #smrgSAHAF
V Yayınları
0.00
Laikliğin temel ilke ve düzenleme biçimi olarak kabul edilmesine karşın siyasal yaşamı ve devleti İslami esaslara göre yeniden kurmak düşüncesi Türkiye'nin politik gündeminden hiç çıkmamıştır. Çok uzun bir süre yer altında varlığını sürdürmek zorunda kalan İslamcı siyasi akımlar, özellile 1980 sonrasına büyük bir gelişme göstermişler ve sosyo-politik yaşam içinde ağırlıklı bir yer kazanmışlardır. İşte bu kitap islamcı akımların siyasal yönünü ve yaklaşamını tanımaya yönelik bir başlangıç çalışması olarak kaleme alınmış; değerlendirme yapmaktan çok saptama yapmaya yönelmiştir.
 • Açıklama
  • Laikliğin temel ilke ve düzenleme biçimi olarak kabul edilmesine karşın siyasal yaşamı ve devleti İslami esaslara göre yeniden kurmak düşüncesi Türkiye'nin politik gündeminden hiç çıkmamıştır. Çok uzun bir süre yer altında varlığını sürdürmek zorunda kalan İslamcı siyasi akımlar, özellile 1980 sonrasına büyük bir gelişme göstermişler ve sosyo-politik yaşam içinde ağırlıklı bir yer kazanmışlardır. İşte bu kitap islamcı akımların siyasal yönünü ve yaklaşamını tanımaya yönelik bir başlangıç çalışması olarak kaleme alınmış; değerlendirme yapmaktan çok saptama yapmaya yönelmiştir.
   Stok Kodu
   :
   303141142
   Boyut
   :
   13x20
   Sayfa Sayısı
   :
   250 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1992
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   141142    Türkiye'de İslamcı Siyaset     V Yayınları    Gencay Şaylan    Politika / Siyaset    Siyasal İslam                                            #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat