Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türkiye'de Faşist Alman Propagandası Johannes Glasneck

#smrgSAHAFTürkiye'de Faşist Alman Propagandası

Liste Fiyatı : 0,00
303007066
7066
Türkiye'de Faşist Alman Propagandası
Türkiye'de Faşist Alman Propagandası #smrgSAHAF
Onur Yayınları
0.00
Alman emperyalistleri, 1933 yılında faşist diktatörlüğün kurulmasından sonra Avrupa'da egemenliği elegeçirme ve son olarak da dünya egemenliğine ulaşma yolundaki savaşımlarının ikinci dönemine başladıklarında, Wilhelm döneminin Bağdat demiryolu politikasına da başvurdular. Bazı alanlarda yöntemlerini ne de olsa azçok değiştirmek zorunda kalmışlardı, çünkü artık karşılarında köhne Osmanlı İmparatorluğu değil, İngiliz ve Fransız koruyuculuğundaki bölgeler yanında, itilaf emperyalistlerine ve onların Yunanlı yardakçılarına karşı yapılan ulusal kurtuluş savaşından doğmuş genç burjuva Türkiye Cumhuriyeti vardı. Ama hedef gene eskisi gibiydi.
 • Açıklama
  • Alman emperyalistleri, 1933 yılında faşist diktatörlüğün kurulmasından sonra Avrupa'da egemenliği elegeçirme ve son olarak da dünya egemenliğine ulaşma yolundaki savaşımlarının ikinci dönemine başladıklarında, Wilhelm döneminin Bağdat demiryolu politikasına da başvurdular. Bazı alanlarda yöntemlerini ne de olsa azçok değiştirmek zorunda kalmışlardı, çünkü artık karşılarında köhne Osmanlı İmparatorluğu değil, İngiliz ve Fransız koruyuculuğundaki bölgeler yanında, itilaf emperyalistlerine ve onların Yunanlı yardakçılarına karşı yapılan ulusal kurtuluş savaşından doğmuş genç burjuva Türkiye Cumhuriyeti vardı. Ama hedef gene eskisi gibiydi.
   Stok Kodu
   :
   303007066
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   295 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1999
   Çeviren
   :
   Arif Gelen
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   7066    Johannes Glasneck    Türkiye'de Faşist Alman Propagandası     Onur Yayınları        #smrgÇEVİRİ    Politika / Siyaset    Tarih                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat