Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi Hilmi Ziya Ülken Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi Hilmi Ziya Ülken

#smrgKİTABEVİTürkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi

Liste Fiyatı : 0,00
9786053608561
179414
Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi
Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi #smrgKİTABEVİ
İş Bankası Kültür Yayınları
0.00
Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi, Tanzimat sonrası düşünce yaşamımızın gelişimini ve ülkemizdeki bütün düşünce akımlarını sergiliyor. Kendi alanında tek kaynak sayılması gereken ve bir ansiklopedi niteliği taşıyan bu yapıtın bir başka önemi de bugün geniş bir okur yığınının yararlanamadığı süreli yayın organlarını süzgeçten geçirmesi. Yapıt Namık Kemal'den Ziya Gökalp'e, Ali Suavi'den Mustafa Suphi'ye, Dr. Abdullah Cevdet'ten Hikmet Kıvılcımlı'ya, Beşir Fuat'tan Prens Sabahattin'e, Yusuf Akçura'dan Ahmet Ağaoğlu'na, A. Hamdi Başar'a dek uzanan geniş bir alanda düşünce yaşamımızın köşe taşlarını bütün zenginliğiyle gözler önüne seriyor. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi, Tanzimat sonrası düşünce yaşamımızın gelişimini ve ülkemizdeki bütün düşünce akımlarını sergiliyor. Kendi alanında tek kaynak sayılması gereken ve bir ansiklopedi niteliği taşıyan bu yapıtın bir başka önemi de bugün geniş bir okur yığınının yararlanamadığı süreli yayın organlarını süzgeçten geçirmesi. Yapıt Namık Kemal'den Ziya Gökalp'e, Ali Suavi'den Mustafa Suphi'ye, Dr. Abdullah Cevdet'ten Hikmet Kıvılcımlı'ya, Beşir Fuat'tan Prens Sabahattin'e, Yusuf Akçura'dan Ahmet Ağaoğlu'na, A. Hamdi Başar'a dek uzanan geniş bir alanda düşünce yaşamımızın köşe taşlarını bütün zenginliğiyle gözler önüne seriyor. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786053608561
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   750 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   11
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   179414    Hilmi Ziya Ülken    Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi     İş Bankası Kültür Yayınları        #smrgTELİF    Felsefe                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat