Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Türkiye'de Barajlar ve Göl Alanlarındaki Kültürel ve Doğal Miras Nezih Türkiye'de Barajlar ve Göl Alanlarındaki Kültürel ve Doğal Miras Nezih

#smrgKİTABEVİTürkiye'de Barajlar ve Göl Alanlarındaki Kültürel ve Doğal Miras

Liste Fiyatı : 15,00
İndirimli Fiyat : 11,25
Kazancınız : 3,75
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789756899808
163919
Türkiye'de Barajlar ve Göl Alanlarındaki Kültürel ve Doğal Miras
Türkiye'de Barajlar ve Göl Alanlarındaki Kültürel ve Doğal Miras #smrgKİTABEVİ
Arkeoloji ve Sanat
11.25
Zengin bir kültürel ve doğal mirasa sahip olmak, bunu tam anlamıyla tanıma, bilme, koruma ve geleceğe aktarma sorumluluğunu vermektedir, yok etme hakkını değil. Hızla gelişen ülkemizde büyük alt yapı yatırımlarının da sayısı da artmaktadır. Yapımlarında kullanılan teknolojilerin yarattığı tahribat ise ülkemizin doğal ve kültürel birikiminin geleceğini tehlike altına sokmaktadır. Ülkemizin gelişmesi ve geleceği açısından gerekli olan yatırımların kaçınılmaz olduğu durumlarda, en azından bu tür değerlerin ayrıntılı olarak belgelenip gelecek kuşaklara aktarılması yatırım projesinin ön koşulu olmalıdır. Bu dünya yüzünde uygar bir toplum olmanın da tartışılmaz bir göstergesidir. Arazi üzerine yapılacak her türlü yatırımın kültürel mirası yok etmeden gerçekleştirilmesi temel ilke olmalıdır.
 • Açıklama
  • Zengin bir kültürel ve doğal mirasa sahip olmak, bunu tam anlamıyla tanıma, bilme, koruma ve geleceğe aktarma sorumluluğunu vermektedir, yok etme hakkını değil. Hızla gelişen ülkemizde büyük alt yapı yatırımlarının da sayısı da artmaktadır. Yapımlarında kullanılan teknolojilerin yarattığı tahribat ise ülkemizin doğal ve kültürel birikiminin geleceğini tehlike altına sokmaktadır. Ülkemizin gelişmesi ve geleceği açısından gerekli olan yatırımların kaçınılmaz olduğu durumlarda, en azından bu tür değerlerin ayrıntılı olarak belgelenip gelecek kuşaklara aktarılması yatırım projesinin ön koşulu olmalıdır. Bu dünya yüzünde uygar bir toplum olmanın da tartışılmaz bir göstergesidir. Arazi üzerine yapılacak her türlü yatırımın kültürel mirası yok etmeden gerçekleştirilmesi temel ilke olmalıdır.
   Stok Kodu
   :
   9789756899808
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   30 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat