Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türkiye Kuzey Irak ve PKK: Bir Gayri Nizami Savaşın Anatomisi Ümit Özd Türkiye Kuzey Irak ve PKK: Bir Gayri Nizami Savaşın Anatomisi Ümit Özd

#smrgSAHAFTürkiye Kuzey Irak ve PKK: Bir Gayri Nizami Savaşın Anatomisi

Liste Fiyatı : 0,00
303007304
7304
Türkiye Kuzey Irak ve PKK: Bir Gayri Nizami Savaşın Anatomisi
Türkiye Kuzey Irak ve PKK: Bir Gayri Nizami Savaşın Anatomisi #smrgSAHAF
ASAM Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi
0.00
Hiçbir bilimsel öncülün bulunmadığı bir ortamda, basılmış yayınların taranması, asker ve sivil bürokrasiden uzmanlarla yapılan görüşmeler ile başlayan ve Kuzey Irak'ta yapılan alan çalışmalarından elde edilen verilerin öncekilerle bütünleştirilmesiile sonlandırılan bu çalışma, burada yaşanan bölgesel ve uluslararası mücadeleye ilişkin özlü bir bilimsel eser ve başvuru kaynağı olma iddiası taşımaktadır. Bu çalışmada; tarihi, arka planıyla birlikte, 1982'den 1999'a kadar PKK'nın Kuzey Irak'daki varlığı, politikası, eylemleri ve Türkiye'nin PKK'ya karşı geliştirdiği siyaset incelenmiştir. Bu incelemeye bağlı olarak da değişik boyutlardan yansımalarının bir değerlendirilmesi ortaya konulmaya çalışılmıştır.
 • Açıklama
  • Hiçbir bilimsel öncülün bulunmadığı bir ortamda, basılmış yayınların taranması, asker ve sivil bürokrasiden uzmanlarla yapılan görüşmeler ile başlayan ve Kuzey Irak'ta yapılan alan çalışmalarından elde edilen verilerin öncekilerle bütünleştirilmesiile sonlandırılan bu çalışma, burada yaşanan bölgesel ve uluslararası mücadeleye ilişkin özlü bir bilimsel eser ve başvuru kaynağı olma iddiası taşımaktadır. Bu çalışmada; tarihi, arka planıyla birlikte, 1982'den 1999'a kadar PKK'nın Kuzey Irak'daki varlığı, politikası, eylemleri ve Türkiye'nin PKK'ya karşı geliştirdiği siyaset incelenmiştir. Bu incelemeye bağlı olarak da değişik boyutlardan yansımalarının bir değerlendirilmesi ortaya konulmaya çalışılmıştır.
   Stok Kodu
   :
   303007304
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   248 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1999
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat