Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303145939
145939
Türkçe Rusça Sözlük
Türkçe Rusça Sözlük #smrgSAHAF
Multilingual Yayınları
0.00
Bu sözlükte her fiilin yanında şahıs eklerine göre çekimi ve zaman kipi; her isimle birlikte de ismin hallerine göre çekimi ve çoğul halleri verilmiştir. Şu göz önünde bulundurulmalıdır ki; bu modeller bir kalıp değil, şekildir ve çoğu defa fiilerin ve isimlerin ayrıldığı kurallı gramatik grupları teşkil etmezler. Ayrıca, bütün zaman, yön belirteçleri ve beraberinde cümlede kelimelerin birleştirilmesi için gerekli olan hal eklerinin kullanımı da ayrıntılı şekilde belirtilmiştir. Aynı zamanda sözlükte, daha önce basılan sözlüklerden bulunmayan son yirmi yıl içinde kullanıma girmiş birçok Türkçe kelime ve ifadelerin Rusça karşılıkları verilmiştir. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Bu sözlükte her fiilin yanında şahıs eklerine göre çekimi ve zaman kipi; her isimle birlikte de ismin hallerine göre çekimi ve çoğul halleri verilmiştir. Şu göz önünde bulundurulmalıdır ki; bu modeller bir kalıp değil, şekildir ve çoğu defa fiilerin ve isimlerin ayrıldığı kurallı gramatik grupları teşkil etmezler. Ayrıca, bütün zaman, yön belirteçleri ve beraberinde cümlede kelimelerin birleştirilmesi için gerekli olan hal eklerinin kullanımı da ayrıntılı şekilde belirtilmiştir. Aynı zamanda sözlükte, daha önce basılan sözlüklerden bulunmayan son yirmi yıl içinde kullanıma girmiş birçok Türkçe kelime ve ifadelerin Rusça karşılıkları verilmiştir. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   303145939
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   449 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2003
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe - Rusça
   145939    Elena Napolnova Demiriz    Türkçe Rusça Sözlük     Multilingual Yayınları        #smrgTELİF    Sözlük    Dilbilim    Rus Dili                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat