Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
1199143530
143530
Türk Şiirinde Leyla -
Türk Şiirinde Leyla - #smrgSAHAF
Birleşik Yayınevi
0.00
Medeniyet hayatımızda meydana gelen değişiklikler pek tabiidir ki edebiyatımızı ve şiirimizi de etkilemiştir. Özellikle 1860'lardan itibaren edebi eserlerimize yansıyan büyük değişimden, şiirin mazmunlar dünyası da payına düşeni almıştır. Bazı mazmunlar ortadan kalkarken bazıları imaja dönüşerek şiirlerinde yaşamaya devam etmektedir. Modern şiirimizde yaşamaya devam eden mazmunlar - imajlardan biri de Leyla ile Mecnun hikayesinin genç kız kahramamanı Leyla'dır. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Medeniyet hayatımızda meydana gelen değişiklikler pek tabiidir ki edebiyatımızı ve şiirimizi de etkilemiştir. Özellikle 1860'lardan itibaren edebi eserlerimize yansıyan büyük değişimden, şiirin mazmunlar dünyası da payına düşeni almıştır. Bazı mazmunlar ortadan kalkarken bazıları imaja dönüşerek şiirlerinde yaşamaya devam etmektedir. Modern şiirimizde yaşamaya devam eden mazmunlar - imajlardan biri de Leyla ile Mecnun hikayesinin genç kız kahramamanı Leyla'dır. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   1199143530
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   238 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   143530    Nezahat Özcan    Türk Şiirinde Leyla -     Birleşik Yayınevi        #smrgTELİF    Şiir    Edebiyat    İnceleme    Deneme                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat