Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türk Şiirinde Gelenek: Cumhuriyet Dönemi Türk Şiiri Ertan Örgen Türk Şiirinde Gelenek: Cumhuriyet Dönemi Türk Şiiri Ertan Örgen Türk Şiirinde Gelenek: Cumhuriyet Dönemi Türk Şiiri Ertan Örgen

#smrgKİTABEVİTürk Şiirinde Gelenek: Cumhuriyet Dönemi Türk Şiiri

Liste Fiyatı : 0,00
9786058818309
135013
Türk Şiirinde Gelenek: Cumhuriyet Dönemi Türk Şiiri
Türk Şiirinde Gelenek: Cumhuriyet Dönemi Türk Şiiri #smrgKİTABEVİ
Palet Yayınları
0.00
Orhan Veli Kanık, bir akşam meyhanede bir arkadaşından Fuzuli'nin “Karban-ı Rah-ı tecridiz hatar havfın çekip Gah Mecnun gah ben devr ile nevbet bekleriz” beytini duyunca “müthiş” der. Ardından “Bırak canım, o da el açmışlardan” sözüyle Fuzuli'yi bir anda geriye itiverir. İki tespit arasındaki fark, şiir sanatının güzelliğini teslim mecburiyeti ile şairin kendidurduğu yer dolayısıyla diğerine bir yer belirlemesidir. Bu anekdot bize araştırmamızın problemi olan geleneğin şiir sanatı esas alındığında hep var olacağını ancak zamanın tasarruflarının yeni anlayışlar hatta dayatmalar getireceğini göstermektedir.
 • Açıklama
  • Orhan Veli Kanık, bir akşam meyhanede bir arkadaşından Fuzuli'nin “Karban-ı Rah-ı tecridiz hatar havfın çekip Gah Mecnun gah ben devr ile nevbet bekleriz” beytini duyunca “müthiş” der. Ardından “Bırak canım, o da el açmışlardan” sözüyle Fuzuli'yi bir anda geriye itiverir. İki tespit arasındaki fark, şiir sanatının güzelliğini teslim mecburiyeti ile şairin kendidurduğu yer dolayısıyla diğerine bir yer belirlemesidir. Bu anekdot bize araştırmamızın problemi olan geleneğin şiir sanatı esas alındığında hep var olacağını ancak zamanın tasarruflarının yeni anlayışlar hatta dayatmalar getireceğini göstermektedir.
   Stok Kodu
   :
   9786058818309
   Boyut
   :
   14x22
   Sayfa Sayısı
   :
   430 s.
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat