Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Türk Sanatı Üzerine Denemeler Seyfi Başkan

#smrgSAHAFTürk Sanatı Üzerine Denemeler

Liste Fiyatı : 0,00
303056181
56181
Türk Sanatı Üzerine Denemeler
Türk Sanatı Üzerine Denemeler #smrgSAHAF
Stad Yayınları
0.00
Toplumdaki hızlı değişim; tarihi çevre endişeleri, anıt eser sevgisi, hatta koleksiyonculuk tutkuları sanat tarihine duyulan ilgiyi katlayarak artırmış, daha okunabilir yazarları işe koşmuştur. Özellikle genç okurların isteklerine cevap verebilen, bazen oldukça sübjektif görünen kitaplar böylece ortaya çıkmıştır. Bu kitabıyla bir denemeci olarak karşımıza çıkan Seyfi Başkan, Türk sanatı alanında disiplinli bir eğitim gördüğünden belirli ölçüde kesin sonuçlara gidebilen, ancak üslubundaki rahatlıkla sıcak bakış açılarına sahip bir yazar olarak görünüyor. Anadolu Türk kültür ve sanıtının ölçü ve değişkenlerini hep göz önünde tutan genç yazar farklı sanat üsluplarını ve devreleri tartışmaktadır. Mimariden küçük sanatlara , mezar taşlarından şehircilik sorunlarına kadar geniş açılımlı düşünceler disizini işleyen yazar, ilgisini çeken her konuya değinmiştir.
 • Açıklama
  • Toplumdaki hızlı değişim; tarihi çevre endişeleri, anıt eser sevgisi, hatta koleksiyonculuk tutkuları sanat tarihine duyulan ilgiyi katlayarak artırmış, daha okunabilir yazarları işe koşmuştur. Özellikle genç okurların isteklerine cevap verebilen, bazen oldukça sübjektif görünen kitaplar böylece ortaya çıkmıştır. Bu kitabıyla bir denemeci olarak karşımıza çıkan Seyfi Başkan, Türk sanatı alanında disiplinli bir eğitim gördüğünden belirli ölçüde kesin sonuçlara gidebilen, ancak üslubundaki rahatlıkla sıcak bakış açılarına sahip bir yazar olarak görünüyor. Anadolu Türk kültür ve sanıtının ölçü ve değişkenlerini hep göz önünde tutan genç yazar farklı sanat üsluplarını ve devreleri tartışmaktadır. Mimariden küçük sanatlara , mezar taşlarından şehircilik sorunlarına kadar geniş açılımlı düşünceler disizini işleyen yazar, ilgisini çeken her konuya değinmiştir.
   Stok Kodu
   :
   303056181
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   154 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1990
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   56181    Türk Sanatı Üzerine Denemeler     Stad Yayınları    Seyfi Başkan    Sanat                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat