Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303044594
44594
Türk Devletleri
Türk Devletleri #smrgSAHAF
Yeni Avrasya Yayınları
0.00
Bu kitap, Türk Devletleri düzeyinde bir Türk tarihi özetidir. Türklerin tarih sahnesinde ortaya çıktıkları dönemden günümüze kadar kurulan Türk devletleri kronolojik sırası ile anlatılmıştır. Genel bir giriş bölümünden sonra, tarihteki başlıca Türk Devletleri yaşadıkları önemli olaylar çerçevesinde anlatılmaktadır. Her önemli devletin kuruluş, gelişme ve yıkılış süreçleri anlatıldıktan sonra, kültürlerine ve toplumsal yaşam düzenlerine de yer verilmiştir... (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Bu kitap, Türk Devletleri düzeyinde bir Türk tarihi özetidir. Türklerin tarih sahnesinde ortaya çıktıkları dönemden günümüze kadar kurulan Türk devletleri kronolojik sırası ile anlatılmıştır. Genel bir giriş bölümünden sonra, tarihteki başlıca Türk Devletleri yaşadıkları önemli olaylar çerçevesinde anlatılmaktadır. Her önemli devletin kuruluş, gelişme ve yıkılış süreçleri anlatıldıktan sonra, kültürlerine ve toplumsal yaşam düzenlerine de yer verilmiştir... (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303044594
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   504 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2003
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   44594    Türk Devletleri     Yeni Avrasya Yayınları    Anıl Çeçen    Tarih    Türk devletleri tarihi                    Araştırma İnceleme Serisi: 16                9756669276        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat