Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Trajik Gerçekçilik ve Modern Toplum: Modern Romanın Toplumbilimine İli Trajik Gerçekçilik ve Modern Toplum: Modern Romanın Toplumbilimine İli

#smrgKİTABEVİTrajik Gerçekçilik ve Modern Toplum: Modern Romanın Toplumbilimine İlişkin Araştırmalar

Liste Fiyatı : 38,00
İndirimli Fiyat : 30,40
Kazancınız : 7,60
%20
Temin süresi 4 gündür.
9799758988364
67876
Trajik Gerçekçilik ve Modern Toplum: Modern Romanın Toplumbilimine İlişkin Araştırmalar
Trajik Gerçekçilik ve Modern Toplum: Modern Romanın Toplumbilimine İlişkin Araştırmalar #smrgKİTABEVİ
Hece Yayınları
30.40
John Orr, trajik gerçekçilik bağlamında Batı romanına değin 'Yeni Tarihçilik' adını verdiği iddialı roman kuramı çerçevesinde ilginç çözümlemelerinin bulunduğu kitabında, Erich Auerbach ve Raymond Williams'ın modern trajediye ilişkin kuramsal çözümlemelerini geliştirip yorumluyor. Bu bağlamda, Michail Bakhtin, Northrop Frye ve Rene Girard'm görüşlerinden de yararlanıyor. Trajik gerçekçilik ve tutku açısından Batı romanına ilişkin kapsamlı inceleme ve değerlendirmeler içeren bu kitap; Stendhal, Dostoyevski ve Tolstoy'dan başlayarak 21. yüzyılın büyük romancılarından Zola'yı, Malraux'yu, Conrad'ı, Thomas Mann'ı, Hemingway'i, Solzhenitsyn'i yorumlamaktadır. Ülkemizde 'toplumcu gerçekçilik' açısından özellikle edebiyatımızdaki roman örnekleri, yorumu ve eleştirisi bilinmekle birlikte, trajik gerçekçilik açısından yapılan roman çözümlemelerinin akademik çevreler dışında bilinmemesi yüzünden hem örneği az, hem de popülerliği sınırlıdır. Bu bakımdan, John Orr'un Trajik Gerçekçilik ve Modern Toplum adlı bu kitabı, trajik gerçekçiliğin tanınması ve üzerinde düşünülmesi açısından ufuk genişletici olduğu kadar önemli bir başvuru kaynağı niteliğindedir. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • John Orr, trajik gerçekçilik bağlamında Batı romanına değin 'Yeni Tarihçilik' adını verdiği iddialı roman kuramı çerçevesinde ilginç çözümlemelerinin bulunduğu kitabında, Erich Auerbach ve Raymond Williams'ın modern trajediye ilişkin kuramsal çözümlemelerini geliştirip yorumluyor. Bu bağlamda, Michail Bakhtin, Northrop Frye ve Rene Girard'm görüşlerinden de yararlanıyor. Trajik gerçekçilik ve tutku açısından Batı romanına ilişkin kapsamlı inceleme ve değerlendirmeler içeren bu kitap; Stendhal, Dostoyevski ve Tolstoy'dan başlayarak 21. yüzyılın büyük romancılarından Zola'yı, Malraux'yu, Conrad'ı, Thomas Mann'ı, Hemingway'i, Solzhenitsyn'i yorumlamaktadır. Ülkemizde 'toplumcu gerçekçilik' açısından özellikle edebiyatımızdaki roman örnekleri, yorumu ve eleştirisi bilinmekle birlikte, trajik gerçekçilik açısından yapılan roman çözümlemelerinin akademik çevreler dışında bilinmemesi yüzünden hem örneği az, hem de popülerliği sınırlıdır. Bu bakımdan, John Orr'un Trajik Gerçekçilik ve Modern Toplum adlı bu kitabı, trajik gerçekçiliğin tanınması ve üzerinde düşünülmesi açısından ufuk genişletici olduğu kadar önemli bir başvuru kaynağı niteliğindedir. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   9799758988364
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   343 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Çeviren
   :
   Abdullah Şevki
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat