Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Toplumsal Çözülme (Toplumsal Patoloji) Mustafa Mustafa Çoşturoğlu Toplumsal Çözülme (Toplumsal Patoloji) Mustafa Mustafa Çoşturoğlu

#smrgKİTABEVİToplumsal Çözülme (Toplumsal Patoloji) -

Liste Fiyatı : 0,00
9755200436
140363
Toplumsal Çözülme (Toplumsal Patoloji) -
Toplumsal Çözülme (Toplumsal Patoloji) - #smrgKİTABEVİ
Gündoğan Yayınları
0.00
Günümüz batı dünyasında toplumsal sayrılık olgusu, disipline edilip "Toplumsal Patoloji" adı altında yeni bir bilim haline getirilmektedir. Bu aşamada sadece yaklaşımda birleşilemiyor. Bu yaklaşım zorluğu da "örnek olay"ların seçiminde ve önem sırasına konmada görülmektedir. Daha doğrusu adamlar, toplumlarında sayrılık örneği bulmakta güçlük çekiyorlar. Çünkü batı toplumu sürekli bir evrim ve gelişim içinde bulunuyor. Faşizmin dönemi dışında, evrim doğrultusundaki gelişimde ve değişimde bir kesinti yoktur. Yakınmalar, kısa geçiş dönemlerinin olaylarına yöneliktir. Bunlar da genellikle gelişmişlikten ve refahtan kaynaklanmaktadır. Oralarda yaratıcı düşünceyi boğmak gibi bir çılgınlık yoktur; yaratıcı aydınlarını, sanatçılarını, düşünürlerini, düşman belleyip ortalıkta kurşuna dizmek gibi acımasız saldırganlık görülmüyor. Kundaklarında uyuyan bebelerini kurşunlamak vandallığını Batı hayal edemiyor, usuna sığdıramıyor. Yaklaşım zorluğu da bundan doğmaktadır.
 • Açıklama
  • Günümüz batı dünyasında toplumsal sayrılık olgusu, disipline edilip "Toplumsal Patoloji" adı altında yeni bir bilim haline getirilmektedir. Bu aşamada sadece yaklaşımda birleşilemiyor. Bu yaklaşım zorluğu da "örnek olay"ların seçiminde ve önem sırasına konmada görülmektedir. Daha doğrusu adamlar, toplumlarında sayrılık örneği bulmakta güçlük çekiyorlar. Çünkü batı toplumu sürekli bir evrim ve gelişim içinde bulunuyor. Faşizmin dönemi dışında, evrim doğrultusundaki gelişimde ve değişimde bir kesinti yoktur. Yakınmalar, kısa geçiş dönemlerinin olaylarına yöneliktir. Bunlar da genellikle gelişmişlikten ve refahtan kaynaklanmaktadır. Oralarda yaratıcı düşünceyi boğmak gibi bir çılgınlık yoktur; yaratıcı aydınlarını, sanatçılarını, düşünürlerini, düşman belleyip ortalıkta kurşuna dizmek gibi acımasız saldırganlık görülmüyor. Kundaklarında uyuyan bebelerini kurşunlamak vandallığını Batı hayal edemiyor, usuna sığdıramıyor. Yaklaşım zorluğu da bundan doğmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9755200436
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   265 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2000
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat