Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Thomas Mann'ın Edebiyat Dünyası Gürsel Aytaç Thomas Mann'ın Edebiyat Dünyası Gürsel Aytaç

#smrgKİTABEVİThomas Mann'ın Edebiyat Dünyası

Liste Fiyatı : 20,00
İndirimli Fiyat : 13,13
Kazancınız : 6,87
%25
Temin süresi 4 gündür.
9786055738440
169851
Thomas Mann'ın Edebiyat Dünyası
Thomas Mann'ın Edebiyat Dünyası #smrgKİTABEVİ
Phoenix Yayınevi
13.13
Romanlarıyla ünlü bir yazarın edebiyat dünyası, öncelikle onun yaratılarında, kurmaca eserlerinde hayat bulur. Bu, tabii ki Thomas Mann için de böyledir. Ama onun üslup özelliği olarak kendini gösteren nesnellik ile figürleri karşıt dünya görüşlerinin temsilcisi gibi ve sanki her biri yazarın kendi düşüncelerini dile getiriyormuş gibi konuşturuyor olması, okurda Thomas Mannın asıl görüşü neydi? sorusunu uyandırır. İşte bu nedenle deneme türü ile mektup, öznel düşünceleri, inanışları ve duyguları dile getirmesi bakımından genel olarak yazarlar, ama özellikle de Thomas Mann için önemlidir. Külliyatı içinde her biri ortalama sekiz yüz sayfalık dört cildi dolduran bu çeşit kurmaca dışı yazıları gözden geçirip onun genel olarak edebiyat, felsefe, sanat, siyaset alanlarındaki görüşlerini; çağdaşları, etkilendikleri, hayran oldukları hakkındaki açıklamalarını; okur mektuplarına cevaplarından eserleriyle ilgili açıklamalarını bol alıntılar eşliğinde ortaya koymak, Thomas Mannın romanlarını Türkçe çevirilerinden okuma şansı olan edebiyat meraklılarımıza bir hizmet olacaktır.
 • Açıklama
  • Romanlarıyla ünlü bir yazarın edebiyat dünyası, öncelikle onun yaratılarında, kurmaca eserlerinde hayat bulur. Bu, tabii ki Thomas Mann için de böyledir. Ama onun üslup özelliği olarak kendini gösteren nesnellik ile figürleri karşıt dünya görüşlerinin temsilcisi gibi ve sanki her biri yazarın kendi düşüncelerini dile getiriyormuş gibi konuşturuyor olması, okurda Thomas Mannın asıl görüşü neydi? sorusunu uyandırır. İşte bu nedenle deneme türü ile mektup, öznel düşünceleri, inanışları ve duyguları dile getirmesi bakımından genel olarak yazarlar, ama özellikle de Thomas Mann için önemlidir. Külliyatı içinde her biri ortalama sekiz yüz sayfalık dört cildi dolduran bu çeşit kurmaca dışı yazıları gözden geçirip onun genel olarak edebiyat, felsefe, sanat, siyaset alanlarındaki görüşlerini; çağdaşları, etkilendikleri, hayran oldukları hakkındaki açıklamalarını; okur mektuplarına cevaplarından eserleriyle ilgili açıklamalarını bol alıntılar eşliğinde ortaya koymak, Thomas Mannın romanlarını Türkçe çevirilerinden okuma şansı olan edebiyat meraklılarımıza bir hizmet olacaktır.
   Stok Kodu
   :
   9786055738440
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   213 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   169851    Gürsel Aytaç    Thomas Mann'ın Edebiyat Dünyası     Phoenix Yayınevi        #smrgTELİF    Edebiyat    Alman Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat