Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Tepeden İnmeci Devrimler: Japonya, Türkiye, Mısır, Peru Trimberger

#smrgSAHAFTepeden İnmeci Devrimler: Japonya, Türkiye, Mısır, Peru

Liste Fiyatı : 0,00
303045889
45889
Tepeden İnmeci Devrimler: Japonya, Türkiye, Mısır, Peru
Tepeden İnmeci Devrimler: Japonya, Türkiye, Mısır, Peru #smrgSAHAF
Gelenek Yayıncılık
0.00
Türk Devriminin kendinden 50 yıl önceki Japonya'daki Meji Restorasyonu ile ne alakası olabilir ya da kendisinden çeyrek asır sonraki Nasır Mısırı'yla ve 1968'de Peru'da yapılan askeri darbeyle. Yoksa bunların tümü şimdiye kadar tanımlanmamış ayrı bir tür darbe geleneğinin farklı zamanlardaki görünüşleri mi? Trimberger'in eseri, dünyanın dört farklı kutbunda benzer toplumsal yapılarda oluşan radikal dönüşümün hareketlerini anlamak adına çarpıcı bir okuma sunuyor. “Tepeden İnmeci Devrimler” Türk ve dünya modernliklerine karşılaştırmalı bakışta bir ilk olma niteliğini taşıyor. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Türk Devriminin kendinden 50 yıl önceki Japonya'daki Meji Restorasyonu ile ne alakası olabilir ya da kendisinden çeyrek asır sonraki Nasır Mısırı'yla ve 1968'de Peru'da yapılan askeri darbeyle. Yoksa bunların tümü şimdiye kadar tanımlanmamış ayrı bir tür darbe geleneğinin farklı zamanlardaki görünüşleri mi? Trimberger'in eseri, dünyanın dört farklı kutbunda benzer toplumsal yapılarda oluşan radikal dönüşümün hareketlerini anlamak adına çarpıcı bir okuma sunuyor. “Tepeden İnmeci Devrimler” Türk ve dünya modernliklerine karşılaştırmalı bakışta bir ilk olma niteliğini taşıyor. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303045889
   Boyut
   :
   15x24
   Sayfa Sayısı
   :
   234 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2003
   Çeviren
   :
   Fatih Uslu
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   45889    Ellen Kay Trimberger    Tepeden İnmeci Devrimler: Japonya    Türkiye    Mısır    Peru     Gelenek Yayıncılık        #smrgÇEVİRİ    Politika / Siyaset                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat