Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
1199094569
94569
Tarihte Neler Oldu -
Tarihte Neler Oldu - #smrgSAHAF
Alan Yayıncılık
0.00
Gordon Childe Man Makes Himself / İnsan Kendini Yaratır adlı eserinde maddi kalıntılara dayanarak yazılı tarih öncesi dönemde “maymunun insanlaşması” sürecini ortaya koymuştur. Tarihte Neler Oldu da ise, “insanın uygarlaşma” sürecini, ilk sınıflı toplumların ortaya çıkıp yayılışlarının tarihini anlatmaktadır. Kitabın ilk bölümünde maymunun insanlaşmasının öyküsünü özetledikten sonra; ilk uygarlığın Mezopotamya'daki beşiğinden çıkıp, Anadolu'ya, Hindistan'a, Mısır'a, Çin'e, Yunan'a, ve Roma'ya kadar yayılıp gelişmesini incelemektedir.

Gordon Childe'ın 1941'de yazıp 1954'te gözden geçirdiği bu yapıtının 1972'ye kadar İngiltere'de 14 baskı yapmış olması, onun klâsiklik değerinin bir diğer kanıtıdır.

 • Açıklama
  • Gordon Childe Man Makes Himself / İnsan Kendini Yaratır adlı eserinde maddi kalıntılara dayanarak yazılı tarih öncesi dönemde “maymunun insanlaşması” sürecini ortaya koymuştur. Tarihte Neler Oldu da ise, “insanın uygarlaşma” sürecini, ilk sınıflı toplumların ortaya çıkıp yayılışlarının tarihini anlatmaktadır. Kitabın ilk bölümünde maymunun insanlaşmasının öyküsünü özetledikten sonra; ilk uygarlığın Mezopotamya'daki beşiğinden çıkıp, Anadolu'ya, Hindistan'a, Mısır'a, Çin'e, Yunan'a, ve Roma'ya kadar yayılıp gelişmesini incelemektedir.

   Gordon Childe'ın 1941'de yazıp 1954'te gözden geçirdiği bu yapıtının 1972'ye kadar İngiltere'de 14 baskı yapmış olması, onun klâsiklik değerinin bir diğer kanıtıdır.

   Stok Kodu
   :
   1199094569
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   198 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   1982
   Çeviren
   :
   Mete Tunçay, Alaeddin Şenel
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   94569    V. Gordon Childe    Tarihte Neler Oldu -     Alan Yayıncılık            #smrgÇEVİRİ    Tarih    Dünya Tarihi    İlkçağ                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat