Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Tarihi Fotoğraflarla İstanbul = Through Old Photographs Nezih Başgelen Tarihi Fotoğraflarla İstanbul = Through Old Photographs Nezih Başgelen

#smrgKİTABEVİTarihi Fotoğraflarla İstanbul = Through Old Photographs#smrgKARGOSUZ

Liste Fiyatı : 150,00
İndirimli Fiyat : 112,50
Kazancınız : 37,50
%25
Temin süresi 4 gündür.
KARGO BEDAVA
9786053960416
163935
Tarihi Fotoğraflarla İstanbul = Through Old Photographs
Tarihi Fotoğraflarla İstanbul = Through Old Photographs #smrgKİTABEVİ #smrgKARGOSUZ
Arkeoloji ve Sanat
112.50
Fotoğraf elde etmenin ilk başarılı yöntemi sayılan "dagerotip"in, Parisli Ressam L.J. Mande Daguerre tarafından 1839'da bulunmasını takiben dünyanın diğer merkezlerinden çok önce, Osmanlı İmparatorluğu'nun pek çok köşesinin ve İstanbul'un fotoğraflarının çekildiği bilinmektedir. Gerek gelen fotoğrafçıların çalışmaları gerekse yerleşik südütyoların çekimleri açısından İstanbul, dünya fotoğraf tarihinde ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Bu açıdan "Tarihi Fotoğraflarla İstanbul" çalışmasının ilk bölümünde, fotoğrafın bulunuşundan itibaren İstanbul'a gelmiş fotoğrafçılar ve özellikle 19. yüzyılın ikinci yarısında İstanbul'da açılmış südütyolar hakkında genel bilgiler yeralmaktadır. Yazıdaki bilgilerin yanında, fotoğraf örnekleri ve bu dönem İstanbul'unu ölümsüzleştiren yerleşik fotoğraf sanatçılarının portrelerine de yer verilmiştir.
 • Açıklama
  • Fotoğraf elde etmenin ilk başarılı yöntemi sayılan "dagerotip"in, Parisli Ressam L.J. Mande Daguerre tarafından 1839'da bulunmasını takiben dünyanın diğer merkezlerinden çok önce, Osmanlı İmparatorluğu'nun pek çok köşesinin ve İstanbul'un fotoğraflarının çekildiği bilinmektedir. Gerek gelen fotoğrafçıların çalışmaları gerekse yerleşik südütyoların çekimleri açısından İstanbul, dünya fotoğraf tarihinde ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Bu açıdan "Tarihi Fotoğraflarla İstanbul" çalışmasının ilk bölümünde, fotoğrafın bulunuşundan itibaren İstanbul'a gelmiş fotoğrafçılar ve özellikle 19. yüzyılın ikinci yarısında İstanbul'da açılmış südütyolar hakkında genel bilgiler yeralmaktadır. Yazıdaki bilgilerin yanında, fotoğraf örnekleri ve bu dönem İstanbul'unu ölümsüzleştiren yerleşik fotoğraf sanatçılarının portrelerine de yer verilmiştir.
   Stok Kodu
   :
   9786053960416
   Boyut
   :
   30x24
   Sayfa Sayısı
   :
   64 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2008
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe - İngilizce
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat