Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Tarih Heterodoksi ve Babailer Reha Çamuroğlu

#smrgSAHAFTarih Heterodoksi ve Babailer

Liste Fiyatı : 0,00
303136161
136161
Tarih Heterodoksi ve Babailer
Tarih Heterodoksi ve Babailer #smrgSAHAF
Der Yayınları
0.00
Tarih nedir? Yaşlıdır, erkektir, avcı-savaşçıdır, sakallı bilgedir. Tarih, TRT televizyonunun yarı-deli tarih profesörü kompozyonuna söylettiği gibi “affetmez”, süründürür, unutturur, çarpıtır. Toplum tarihi ya da “karşı-tarih” yazılmasını olumlu buluyorum, ama tarihe karşıda yazılmalıdır. Benim kendimizden bir örnekle denediğim bu. Babailer, Alevilik ve Bektaşilik, tarihin yok ediciliği karşısında dayanmışlardır, bu direnişi anlamaya ve onlar üzerine duygu ve düşüncelerimi yazmaya çalıştım. Bir taraf olarak yazdım, “objektif” olarak değil. Bu taraf Babaileri katleden Anadolu Selçukları'nın tarafı değildir. (Arka Kapaktan)
 • Açıklama
  • Tarih nedir? Yaşlıdır, erkektir, avcı-savaşçıdır, sakallı bilgedir. Tarih, TRT televizyonunun yarı-deli tarih profesörü kompozyonuna söylettiği gibi “affetmez”, süründürür, unutturur, çarpıtır. Toplum tarihi ya da “karşı-tarih” yazılmasını olumlu buluyorum, ama tarihe karşıda yazılmalıdır. Benim kendimizden bir örnekle denediğim bu. Babailer, Alevilik ve Bektaşilik, tarihin yok ediciliği karşısında dayanmışlardır, bu direnişi anlamaya ve onlar üzerine duygu ve düşüncelerimi yazmaya çalıştım. Bir taraf olarak yazdım, “objektif” olarak değil. Bu taraf Babaileri katleden Anadolu Selçukları'nın tarafı değildir. (Arka Kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303136161
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   207 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1990
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   136161    Tarih Heterodoksi ve Babailer     Der Yayınları    Reha Çamuroğlu    Din    Şamanizm    Dervişler    Alevilik                                            #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat