Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303059110
59110
Tarih Felsefesi
Tarih Felsefesi #smrgSAHAF
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yayınları
0.00
Bu kitap, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde vermekte olduğumuz “tarih felsefesi” dersleri için bir kaynak ve başvuru kitabı olması amacıyla hazırlanmış ve kaç yıldan beri öğrenciye teksir, fotokopi gibi yollarla ulaştırmaya çalıştığımız ders notlarının derlenmesinden meydana gelmiştir. Bu bölümde klasik tarih filozoflarından çevirmiş olduğumuz metinlerin (Herder, Hegel, Nietzsche'nin metinleri ve Karl Löwith'in Vico incelemesi) yanısıra, tarihi biliminin (ve daha genel olarak; tarih ve toplum bilimlerinin) teorik sorunlarını ele alan filozofların metinlerini de (R. Aron'un Max Weber incelemesi, Dilthey ve Apel'in metinleri) yer almaktadır. (Önsözden)
 • Açıklama
  • Bu kitap, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde vermekte olduğumuz “tarih felsefesi” dersleri için bir kaynak ve başvuru kitabı olması amacıyla hazırlanmış ve kaç yıldan beri öğrenciye teksir, fotokopi gibi yollarla ulaştırmaya çalıştığımız ders notlarının derlenmesinden meydana gelmiştir. Bu bölümde klasik tarih filozoflarından çevirmiş olduğumuz metinlerin (Herder, Hegel, Nietzsche'nin metinleri ve Karl Löwith'in Vico incelemesi) yanısıra, tarihi biliminin (ve daha genel olarak; tarih ve toplum bilimlerinin) teorik sorunlarını ele alan filozofların metinlerini de (R. Aron'un Max Weber incelemesi, Dilthey ve Apel'in metinleri) yer almaktadır. (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   303059110
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   VII + 262
   Basım Yeri
   :
   İzmir
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1984
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   59110    Tarih Felsefesi     Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yayınları    Doğan Özlem    Felsefe                        Yayın No: 34                        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat