Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Tanzimat Edebiyatı: Şiir - Roman Tanzimat Edebiyatı: Şiir - Roman

#smrgKİTABEVİTanzimat Edebiyatı: Şiir - Roman

Liste Fiyatı : 0,00
9786054646852
169685
Tanzimat Edebiyatı: Şiir - Roman
Tanzimat Edebiyatı: Şiir - Roman #smrgKİTABEVİ
Kesit Yayınları
0.00
Osmanlı Devleti'nin askeri, hukuk, yönetim ve eğitim alanında başlatmış olduğu yenileşme süreci, XIX.yüzyılın il yarasından itibaren birçok alanda belirginleşmeye başlar. Değişimin bir boyutta hissedildiği alanlardan biri de edebiyattır. Edebiyatta yenileşme Tanzimat'ın ilanından sonra öğrenim için Avrupa'ya gönderilen öğrencilerin, burada yeni bir edebiyat dünyasıyla tanışması ve bu edebiyatın ilk örneklerini edebiyatımıza taşımasıyla başlar. Bu dönemin edebiyat dünyasında değişim ve yenileşme demek Fransız edebiyatı demektir. Çünkü edebiyatımızda yeni tanıtan türlerin, yabancı yazarların ve edebiyatla ilgili ilk örneklerin alındığı yer Fransız edebiyatıdır.
 • Açıklama
  • Osmanlı Devleti'nin askeri, hukuk, yönetim ve eğitim alanında başlatmış olduğu yenileşme süreci, XIX.yüzyılın il yarasından itibaren birçok alanda belirginleşmeye başlar. Değişimin bir boyutta hissedildiği alanlardan biri de edebiyattır. Edebiyatta yenileşme Tanzimat'ın ilanından sonra öğrenim için Avrupa'ya gönderilen öğrencilerin, burada yeni bir edebiyat dünyasıyla tanışması ve bu edebiyatın ilk örneklerini edebiyatımıza taşımasıyla başlar. Bu dönemin edebiyat dünyasında değişim ve yenileşme demek Fransız edebiyatı demektir. Çünkü edebiyatımızda yeni tanıtan türlerin, yabancı yazarların ve edebiyatla ilgili ilk örneklerin alındığı yer Fransız edebiyatıdır.
   Stok Kodu
   :
   9786054646852
   Boyut
   :
   17x24
   Sayfa Sayısı
   :
   367 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   169685        Tanzimat Edebiyatı: Şiir - Roman     Kesit Yayınları    Özcan Bayrak    #smrgTELİF    Edebiyat    Türk Edebiyatı Tarihi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat