Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Stratejik Derinlik: Türkiye'nin Uluslararası Konumu Ahmet Davutoğlu Stratejik Derinlik: Türkiye'nin Uluslararası Konumu Ahmet Davutoğlu

#smrgKİTABEVİStratejik Derinlik: Türkiye'nin Uluslararası Konumu

Liste Fiyatı : 0,00
9789756614518
139852
Stratejik Derinlik: Türkiye'nin Uluslararası Konumu
Stratejik Derinlik: Türkiye'nin Uluslararası Konumu #smrgKİTABEVİ
Küre Yayınları
0.00
Modernite, Avrupa merkezli bir tarihi sürecin eseriydi; küreselleşme ise kaçınılmaz bir şekilde başta Asya olmak üzere bütün insanlık birikimini tarihin akış seyrinde tekrar devreye sokacak unsurlar taşımaktadır. Tarihi birikimi etkin bir açılıma temel sağlayacak toplumların öne çıkacağı bu süreçte Türkiye tarihi derinliği ile stratejik derinliği arasında yeni ve anlamlı bir bütün oluşturma ve bu bütünü coğrafi derinlik içinde hayata geçirme sorumluluğu ile karşı karşıyadır. Stratejik açıdan mihver bir ülke olan Türkiye, bu sorumluluklarının gereğini yerine getirmesi durumunda, yeni dengelerin oluşacağı daha istikrarlı uluslararası konjonktürlere daha uygun şartlarda giren merkez bir ülke konumu kazanacaktır. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • Modernite, Avrupa merkezli bir tarihi sürecin eseriydi; küreselleşme ise kaçınılmaz bir şekilde başta Asya olmak üzere bütün insanlık birikimini tarihin akış seyrinde tekrar devreye sokacak unsurlar taşımaktadır. Tarihi birikimi etkin bir açılıma temel sağlayacak toplumların öne çıkacağı bu süreçte Türkiye tarihi derinliği ile stratejik derinliği arasında yeni ve anlamlı bir bütün oluşturma ve bu bütünü coğrafi derinlik içinde hayata geçirme sorumluluğu ile karşı karşıyadır. Stratejik açıdan mihver bir ülke olan Türkiye, bu sorumluluklarının gereğini yerine getirmesi durumunda, yeni dengelerin oluşacağı daha istikrarlı uluslararası konjonktürlere daha uygun şartlarda giren merkez bir ülke konumu kazanacaktır. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   9789756614518
   Boyut
   :
   14x22
   Sayfa Sayısı
   :
   584 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   61
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat