Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Sorunlu Okul Çocuğu Alfred Adler Sorunlu Okul Çocuğu Alfred Adler

#smrgKİTABEVİSorunlu Okul Çocuğu

Liste Fiyatı : 22,00
İndirimli Fiyat : 17,60
Kazancınız : 4,40
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789754065763
93778
Sorunlu Okul Çocuğu
Sorunlu Okul Çocuğu #smrgKİTABEVİ
Cem Yayınevi
17.60
Alfred Adler (1870-1937) Viyana'da doğdu. Tıp eğitimi gördükten sonra uzun yıllar Viyana'da hekim olarak çalıştı. Freud'un daveti üzerine 1902'de onun çalışma grubuna katıldı. Freud'la yaptığı ortak çalışmalar sırasında psikanaliz üzerine kendi görüş ve düşüncelerinin geliştirdi, bu da her iki bilim adamının 1911'de birbirlerinden kopmasına neden oldu. Daha sonra Adler, kendi ekolü ve kendi dergisi ile bireysel psikoloji'yi kurdu. Kurduğu psikoloji günümüze kadar canlılığını koruyan yakın bir ilgi ve büyük bir takdirle karşılandı. Çocuklarla düşüp kalkmada seçkin bir rehber niteliği taşıyan bu kitap, çocukların eğitimiyle ilgili olarak çare arayan ana babalarla öğretmenlerin yoğun başvurularını karşılayabilmek için Adler'in Viyana'daki eğitim danışma merkezinde başarıyla uygulanan kısa süreli danışma oturumlarını içermektedir. Okul korkusu, belli derslerdeki başarısızlık, yalan söyleme ve çalma, aşırı duyarlılık ve öfke nöbetleri, tembellik, kendine hakim olamama... bütün bu şikayetler kitapta tek tek ele alınmakta ve çözümlenmeye çalışılmaktadır.
 • Açıklama
  • Alfred Adler (1870-1937) Viyana'da doğdu. Tıp eğitimi gördükten sonra uzun yıllar Viyana'da hekim olarak çalıştı. Freud'un daveti üzerine 1902'de onun çalışma grubuna katıldı. Freud'la yaptığı ortak çalışmalar sırasında psikanaliz üzerine kendi görüş ve düşüncelerinin geliştirdi, bu da her iki bilim adamının 1911'de birbirlerinden kopmasına neden oldu. Daha sonra Adler, kendi ekolü ve kendi dergisi ile bireysel psikoloji'yi kurdu. Kurduğu psikoloji günümüze kadar canlılığını koruyan yakın bir ilgi ve büyük bir takdirle karşılandı. Çocuklarla düşüp kalkmada seçkin bir rehber niteliği taşıyan bu kitap, çocukların eğitimiyle ilgili olarak çare arayan ana babalarla öğretmenlerin yoğun başvurularını karşılayabilmek için Adler'in Viyana'daki eğitim danışma merkezinde başarıyla uygulanan kısa süreli danışma oturumlarını içermektedir. Okul korkusu, belli derslerdeki başarısızlık, yalan söyleme ve çalma, aşırı duyarlılık ve öfke nöbetleri, tembellik, kendine hakim olamama... bütün bu şikayetler kitapta tek tek ele alınmakta ve çözümlenmeye çalışılmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9789754065763
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   301 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1998
   Çeviren
   :
   Kamuran Şipal
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   93778    Alfred Adler    Sorunlu Okul Çocuğu     Cem Yayınevi        #smrgÇEVİRİ    Psikoloji / Ruhbilim    Psikanaliz    Psikiyatri                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat