Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303031572
31572
Siyasetin Arka Yüzü
Siyasetin Arka Yüzü #smrgSAHAF
Alternatif Yayınları
0.00
Politika denildiğinde her ne kadar akla partiler, onların rekabetleri, toplumsal kaynakların dağılımı gibi konular gelse de bu doğru değildir; gerçekte iktidarın, otoritenin, değer üretiminin, ideolojinin varolduğu her yerde, yani hayatın bütün alanlarında bir politik vaziyetten bahsetmek mümkündür. Ve yine her politik durum temelindeki mantık dolayısıyla, aleni olanla mahrem olan, söz ile eylem arasına dürüstlüğe ilişkin hayli kaygı uyandıracak ölçüde bir mesafe bırakır. Temelindeki mantık derken kastedilen şudur: Eşitsizliğin, çıkar farklılıklarının olduğu, üyelerin çeşitli eksenlerce bölündüğü bir toplumsal yapıda siyaset kaçınılmaz olarak egemen durumda olanların daha fazla denetlediği, kararları aldığı, belli bir denge ve kabul edilirlik sağlamaya çalışarak mevcut ilişkileri yeniden ürettiği bir süreç halini almaktadır. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Politika denildiğinde her ne kadar akla partiler, onların rekabetleri, toplumsal kaynakların dağılımı gibi konular gelse de bu doğru değildir; gerçekte iktidarın, otoritenin, değer üretiminin, ideolojinin varolduğu her yerde, yani hayatın bütün alanlarında bir politik vaziyetten bahsetmek mümkündür. Ve yine her politik durum temelindeki mantık dolayısıyla, aleni olanla mahrem olan, söz ile eylem arasına dürüstlüğe ilişkin hayli kaygı uyandıracak ölçüde bir mesafe bırakır. Temelindeki mantık derken kastedilen şudur: Eşitsizliğin, çıkar farklılıklarının olduğu, üyelerin çeşitli eksenlerce bölündüğü bir toplumsal yapıda siyaset kaçınılmaz olarak egemen durumda olanların daha fazla denetlediği, kararları aldığı, belli bir denge ve kabul edilirlik sağlamaya çalışarak mevcut ilişkileri yeniden ürettiği bir süreç halini almaktadır. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   303031572
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   222 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   31572    Siyasetin Arka Yüzü     Alternatif Yayınları    M. Naci Bostancı    Politika / Siyaset                        Fikir    9789758356096            9758356097        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat