Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303025887
25887
Siyasal Sosyoloji
Siyasal Sosyoloji #smrgSAHAF
Gündoğan
0.00
Siyaseti sosyolojik olarak çözümlemek, sadece sosyal değişkenlere dayanarak yargılamaz. Şüphesiz “sosyal” olanın görüngüleri önemlidir; ama ondan daha önemli olan “sosyal”in nasıl inşa edildiğidir. Genel olarak bu inşa etmede siyaseti oturtabileceğimiz yeri saptamamız; sosyolojik olarak onu çözülmeye gidecek asıl yolu da açacaktır. Sosyal'in nasıl inşa edildiğine bakarken, kalkış noktamız onun en önemli görüngüsü saydığımız kültür olmalıdır.
 • Açıklama
  • Siyaseti sosyolojik olarak çözümlemek, sadece sosyal değişkenlere dayanarak yargılamaz. Şüphesiz “sosyal” olanın görüngüleri önemlidir; ama ondan daha önemli olan “sosyal”in nasıl inşa edildiğidir. Genel olarak bu inşa etmede siyaseti oturtabileceğimiz yeri saptamamız; sosyolojik olarak onu çözülmeye gidecek asıl yolu da açacaktır. Sosyal'in nasıl inşa edildiğine bakarken, kalkış noktamız onun en önemli görüngüsü saydığımız kültür olmalıdır.
   Stok Kodu
   :
   303025887
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   208 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1992
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   25887    Siyasal Sosyoloji     Gündoğan    Ali Yaşar Sarıbay    Sosyoloji / Toplumbilim                        Siyaset / Sosyoloji Dizisi                9755200487        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat