Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Sivil Toplum ve Yönetişim Tartışmaları Sürecinde Kent ve Kadın Muharre Sivil Toplum ve Yönetişim Tartışmaları Sürecinde Kent ve Kadın Muharre

#smrgSAHAFSivil Toplum ve Yönetişim Tartışmaları Sürecinde Kent ve Kadın

Liste Fiyatı : 0,00
303018801
18801
Sivil Toplum ve Yönetişim Tartışmaları Sürecinde Kent ve Kadın
Sivil Toplum ve Yönetişim Tartışmaları Sürecinde Kent ve Kadın #smrgSAHAF
Detay Yayıncılık
0.00
İster sağdan ister soldan, ister batıdan ister doğudan olsun, “kadın” söz konusu olduğunda, farklı yaklaşımların yanında, aslında neredeyse ortak bir “dil” vardır. Bu dil ile örtüşen, buluşan düşünceler tartışmalarda sıklıkla dile getirilmektedir. “Kadın toplumsal değişimin en etkin aracıdır” “Kadın, üretim gücünün en etkin aracıdır” “Kadın milletin temelidir” “Kadın sağlıklı bir toplumun üreticisidir” “Kadın,....................................................” Tek tek bakıldığında anlamlı gözüken bu söylemler toplumda kadına bakışı anlamsızlaştırıyor, onu içeriğinden, kendi gerçekliğinden koparıyor. İdeolojiler bu gerçekliği gizleyen, örten düşünme biçimlerinden öteye geçemiyorlar. Kimisi kadını “araçlaştırırken”, kimisi de kadını araç olmaktan kurtarma adına, çok da iyi tanımlanamamış yeni bir duruma “uydurmaya” çalışıyor.
 • Açıklama
  • İster sağdan ister soldan, ister batıdan ister doğudan olsun, “kadın” söz konusu olduğunda, farklı yaklaşımların yanında, aslında neredeyse ortak bir “dil” vardır. Bu dil ile örtüşen, buluşan düşünceler tartışmalarda sıklıkla dile getirilmektedir. “Kadın toplumsal değişimin en etkin aracıdır” “Kadın, üretim gücünün en etkin aracıdır” “Kadın milletin temelidir” “Kadın sağlıklı bir toplumun üreticisidir” “Kadın,....................................................” Tek tek bakıldığında anlamlı gözüken bu söylemler toplumda kadına bakışı anlamsızlaştırıyor, onu içeriğinden, kendi gerçekliğinden koparıyor. İdeolojiler bu gerçekliği gizleyen, örten düşünme biçimlerinden öteye geçemiyorlar. Kimisi kadını “araçlaştırırken”, kimisi de kadını araç olmaktan kurtarma adına, çok da iyi tanımlanamamış yeni bir duruma “uydurmaya” çalışıyor.
   Stok Kodu
   :
   303018801
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   100 s
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat