Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Sinekler
Sinekler #smrgSAHAF
Dönem Yayınları
0.00
Jean-Paul Sartre'ın, çağdaş düşünce hayatını bunca ilgilendiren ve etkileyen felsefe görüşlerinden en önemlisi “özgürlük” ve “sorumluluk” ile ilintili olanıdır. Kişinin, şunu ya da bunu yapmaya karar verirken, kimseden yardım görmeyeceğini, yalnız kendisine dayanmak zorunda olduğunu ve davranışlarının bütün sorumluluğunu yine kendisinin yüklenmesi gerektiğini, felsefe eserlerinin yanısıra bir edebiyat türü içinde de anlatmak amacıyla, Sartre, “Sinekler”i yazmıştı. “Sinekler”, özgürlük ve sorumluluk probleminin Orestes efsanesi içinden ve Sartre'ın varoluşçuluğu açısından incelenerek somut bir biçimde açıklanmasıdır. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Jean-Paul Sartre'ın, çağdaş düşünce hayatını bunca ilgilendiren ve etkileyen felsefe görüşlerinden en önemlisi “özgürlük” ve “sorumluluk” ile ilintili olanıdır. Kişinin, şunu ya da bunu yapmaya karar verirken, kimseden yardım görmeyeceğini, yalnız kendisine dayanmak zorunda olduğunu ve davranışlarının bütün sorumluluğunu yine kendisinin yüklenmesi gerektiğini, felsefe eserlerinin yanısıra bir edebiyat türü içinde de anlatmak amacıyla, Sartre, “Sinekler”i yazmıştı. “Sinekler”, özgürlük ve sorumluluk probleminin Orestes efsanesi içinden ve Sartre'ın varoluşçuluğu açısından incelenerek somut bir biçimde açıklanmasıdır. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303040961
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   79 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1965
   Çeviren
   :
   Selahattin Hilav
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   40961    Dönem Yayınları    Sinekler     Jean Paul Sartre        Selahattin Hilav                Oyun Dizisi: 3    Tiyatro    Fransız Edebiyatı    Nobel 1964    #smrgnobelödüllüyazarlar                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat