Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303028145
28145
Şimal Hatıraları
Şimal Hatıraları #smrgSAHAF
Mavi Yayıncılık
0.00
Bugün enzarı kaariine arz ve takdim ettiğimiz 'Şimal Hatıraları' 1912 senesi zarfında Rusya ve İskandinavya'ya vuku bulmuş bir seyahat esnasında alelacele tutulan notlardan ibarettir. Bu notlar bilahare, tashih ve tadil görmemişdir. Binaenaleyh eserimiz Rusya ve şimal memleketleri hakkında malumat almak için bir müracaatgah olmakdan uzakdır. Vakıa maksadımız bize bu kadar yakın ve bizim için her vecihle ehemmiyeti derkar olan Rusya'ya ve şehrarı terakki ve tekamülde bu kadar ilerliyen İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya'ya dair bir 'Löson dö Şoz' kitabı tertib etmekdi. Fakat fıkdanı vesait buna maatteessüf mani oldu. Bununla beraber bu notlarımızın ehemmiyeti yok değildir. Pek mevsuk, resmi, ciddi, menabi'den alınan malumata müsteniddir. Ne yapalım? Daha mükemmel bir eser vücuda getirerek ehli vatanın tevfiri müktesebatına muvaffak olamadık. Arzumuz bugün açdığımız şu çığırın daha muktedir, daha müteşebbis, daha sebatkar rüfekaa tarafından ta'kibidir. (Celal Nuri)
 • Açıklama
  • Bugün enzarı kaariine arz ve takdim ettiğimiz 'Şimal Hatıraları' 1912 senesi zarfında Rusya ve İskandinavya'ya vuku bulmuş bir seyahat esnasında alelacele tutulan notlardan ibarettir. Bu notlar bilahare, tashih ve tadil görmemişdir. Binaenaleyh eserimiz Rusya ve şimal memleketleri hakkında malumat almak için bir müracaatgah olmakdan uzakdır. Vakıa maksadımız bize bu kadar yakın ve bizim için her vecihle ehemmiyeti derkar olan Rusya'ya ve şehrarı terakki ve tekamülde bu kadar ilerliyen İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya'ya dair bir 'Löson dö Şoz' kitabı tertib etmekdi. Fakat fıkdanı vesait buna maatteessüf mani oldu. Bununla beraber bu notlarımızın ehemmiyeti yok değildir. Pek mevsuk, resmi, ciddi, menabi'den alınan malumata müsteniddir. Ne yapalım? Daha mükemmel bir eser vücuda getirerek ehli vatanın tevfiri müktesebatına muvaffak olamadık. Arzumuz bugün açdığımız şu çığırın daha muktedir, daha müteşebbis, daha sebatkar rüfekaa tarafından ta'kibidir. (Celal Nuri)
   Stok Kodu
   :
   303028145
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   79 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1997
   Çeviren
   :
   İbrahim Demirci
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   28145    Şimal Hatıraları     Mavi Yayıncılık    Celal Nuri İleri    Anı / Hatırat    İskandinavya sayhati    İsveç    gezi                            İbrahim Demirci    975820906X        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat