Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Şiirler
Şiirler #smrgSAHAF
Cem Yayınevi
0.00
Ozan, esinleninden çok, esinleyen kişidir. Böyle diyor Eluard. Kendisi de esinleyen bir kişi oldu. Nedir esinlediği? Umut, özgürlük, yıkıntı uzmanlarına karşı kin. Ve aşk, kadın aşkı, bütün bunları simgeleyen aşk. İnanılmayacak kadar yalın, özentisiz bir şiir diliyle, inanılmayacak kadar etkileyici bir sevecenlikle insan kardeşliğini, insan güzelliğini akarsu duruluğunda, çocuk gülüşü inceliğinde duyup duyuran bir ozandır. ( Arka kapaktan )
 • Açıklama
  • Ozan, esinleninden çok, esinleyen kişidir. Böyle diyor Eluard. Kendisi de esinleyen bir kişi oldu. Nedir esinlediği? Umut, özgürlük, yıkıntı uzmanlarına karşı kin. Ve aşk, kadın aşkı, bütün bunları simgeleyen aşk. İnanılmayacak kadar yalın, özentisiz bir şiir diliyle, inanılmayacak kadar etkileyici bir sevecenlikle insan kardeşliğini, insan güzelliğini akarsu duruluğunda, çocuk gülüşü inceliğinde duyup duyuran bir ozandır. ( Arka kapaktan )
   Stok Kodu
   :
   303019975
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   455 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1993
   Çeviren
   :
   Sait Maden
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   19975    Cem Yayınevi    Şiirler     Paul Eluard        Sait Maden    303019975    9754064407    Şiir    Fransız Edebiyatı    Dünya Edebiyatı    Avrupa Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat