Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Şiada Siyasal Düşüncenin Gelişimi: Şûrâdan Velayet-i Fakihe Ahmed el-K Şiada Siyasal Düşüncenin Gelişimi: Şûrâdan Velayet-i Fakihe Ahmed el-K

#smrgSAHAFŞiada Siyasal Düşüncenin Gelişimi: Şûrâdan Velayet-i Fakihe

Liste Fiyatı : 0,00
9786059168540
38448
Şiada Siyasal Düşüncenin Gelişimi: Şûrâdan Velayet-i Fakihe
Şiada Siyasal Düşüncenin Gelişimi: Şûrâdan Velayet-i Fakihe #smrgSAHAF
Otto Yayınları
0.00
Günümüzde İmami Şii geleneğiyle yapılan köklü hesaplaşmalar İslam dünyasının hemen her bölgesinde görülse de kendi geleneğini, yani, İmami Şii düşüncesini İmami Şii yapan kurucu un-surları sorgulama cesaretini herkes gösterememektedir. Sünni dünya ile Şia dünyası arasındaki mesafeyi olabildiğince en aza indirmenin İslam dünyasında ne kadar olumlu gelişmelere sahne olabileceğini tahmin etmek zor olmasa gerektir. Bu kitapta, İmami Şii siyasal düşüncesinin temel dayanaklarını hem dış hem de iç tenkide tâbi tutarak, genel olarak rivayetler konusunda Şii-Sünni Zeydî, Mutezili, İbadî olsun herkesin örnek alabileceği bir yöntem izlemiştir.
 • Açıklama
  • Günümüzde İmami Şii geleneğiyle yapılan köklü hesaplaşmalar İslam dünyasının hemen her bölgesinde görülse de kendi geleneğini, yani, İmami Şii düşüncesini İmami Şii yapan kurucu un-surları sorgulama cesaretini herkes gösterememektedir. Sünni dünya ile Şia dünyası arasındaki mesafeyi olabildiğince en aza indirmenin İslam dünyasında ne kadar olumlu gelişmelere sahne olabileceğini tahmin etmek zor olmasa gerektir. Bu kitapta, İmami Şii siyasal düşüncesinin temel dayanaklarını hem dış hem de iç tenkide tâbi tutarak, genel olarak rivayetler konusunda Şii-Sünni Zeydî, Mutezili, İbadî olsun herkesin örnek alabileceği bir yöntem izlemiştir.
   Stok Kodu
   :
   9786059168540
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   584 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat