Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Şeyh Edebali'den Dede Paşa'ya Osmanlı'nın Manevi Sultanları Tarık Veli Şeyh Edebali'den Dede Paşa'ya Osmanlı'nın Manevi Sultanları Tarık Veli

#smrgKİTABEVİŞeyh Edebali'den Dede Paşa'ya Osmanlı'nın Manevi Sultanları

Liste Fiyatı : 0,00
9789752448063
195416
Şeyh Edebali'den Dede Paşa'ya Osmanlı'nın Manevi Sultanları
Şeyh Edebali'den Dede Paşa'ya Osmanlı'nın Manevi Sultanları #smrgKİTABEVİ
Kapı Yayınları
0.00
Osmanlı bir kılıç ve asker medeniyetinden önce ve öte, bir ilim ve irfan medeniyetidir. Osmanlı topraklarında kazanılan en büyük zaferler, silahlı orduların karşı karşıya geldiği meydanlarda kazanılanlardan ziyade, kendileriyle baş başa kaldıklarında o en büyük düşmana, yani nefislerine karşı yürüttükleri savaşlardan galip çıkan ariflerin zaferleridir. O ariflerin saçtığı tohumların meyveleri hâlâ devşirilmekte, o dönemde yazılan eserler hâlâ okunmakta, o neşveyi taşıyan erler hâlâ aramızda dolaşmaktadır.

İşte elinizdeki bu eser, Osmanlı'nın irfan sahasındaki büyüklüğünü, bir anlamda Osmanlı irfan tarihini, bir eser hacminde özetleyerek sunmaya çalışmaktadır.

 • Açıklama
  • Osmanlı bir kılıç ve asker medeniyetinden önce ve öte, bir ilim ve irfan medeniyetidir. Osmanlı topraklarında kazanılan en büyük zaferler, silahlı orduların karşı karşıya geldiği meydanlarda kazanılanlardan ziyade, kendileriyle baş başa kaldıklarında o en büyük düşmana, yani nefislerine karşı yürüttükleri savaşlardan galip çıkan ariflerin zaferleridir. O ariflerin saçtığı tohumların meyveleri hâlâ devşirilmekte, o dönemde yazılan eserler hâlâ okunmakta, o neşveyi taşıyan erler hâlâ aramızda dolaşmaktadır.

   İşte elinizdeki bu eser, Osmanlı'nın irfan sahasındaki büyüklüğünü, bir anlamda Osmanlı irfan tarihini, bir eser hacminde özetleyerek sunmaya çalışmaktadır.

   Stok Kodu
   :
   9789752448063
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   565 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2017
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat