Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%35
Sevgili'nin Evi: Ev Kabe Simgeciliği Üzerine Bir Çözümleme Ömer Lekesi Sevgili'nin Evi: Ev Kabe Simgeciliği Üzerine Bir Çözümleme Ömer Lekesi

#smrgKİTABEVİSevgili'nin Evi: Ev Kabe Simgeciliği Üzerine Bir Çözümleme

Liste Fiyatı : 22,00
İndirimli Fiyat : 14,30
Kazancınız : 7,70
%35
Temin süresi 4 gündür.
9786059087650
193096
Sevgili'nin Evi: Ev Kabe Simgeciliği Üzerine Bir Çözümleme
Sevgili'nin Evi: Ev Kabe Simgeciliği Üzerine Bir Çözümleme #smrgKİTABEVİ
Şule Yayınları
14.30
Mekân dendikte, o en dar anlamıyla "ev" en geniş anlamıyla "Beytullah"tır. Yaşamsal bir ihtiyaca cevap veren "ev"le, evreni kutsallaştırmakla birlikte kutsal insan bağının sürekli ve diri tutulmasına da vesile olan Beytullah, karşılıklı olarak birbirlerini işaretlerler. Ev, düşünsel ve bedensel gelişme, Beytullah ise bu gelişmenin, kulluğun bir göstergesi olarak Allah'a takdim yeridir. Ev, düşlerin, imgelerin üreme, Beytullah ise düşlerin ve imgelerin ilahi gerçeklikle tashih yeridir. Ev, gerek düşünsel gerekse fiziki olarak temiz bir beden ve ruhların kirlendiği, Beytullah ise bu kirden arınma, ömrün bir evresinde yeniden tertemiz doğma yeridir. Mümin için evini Kâbe, Kâbesini ev kılmak hayatta sağlayacağı en güzel denge, gerçekleştirmeye çalışacağı en güzel amaçtır.

Sevgili'nin Evi (Ev-Kâbe Simgeciliği Üzerine Bir Çözümleme); "ev" imgesinden yol alarak, yeryüzündeki ilk evin, Müslümanların kutsal evi Kâbe'nin simge, mit, rit kavramlarıyla derinlemesine anlatıldığı bir çalışma.

 • Açıklama
  • Mekân dendikte, o en dar anlamıyla "ev" en geniş anlamıyla "Beytullah"tır. Yaşamsal bir ihtiyaca cevap veren "ev"le, evreni kutsallaştırmakla birlikte kutsal insan bağının sürekli ve diri tutulmasına da vesile olan Beytullah, karşılıklı olarak birbirlerini işaretlerler. Ev, düşünsel ve bedensel gelişme, Beytullah ise bu gelişmenin, kulluğun bir göstergesi olarak Allah'a takdim yeridir. Ev, düşlerin, imgelerin üreme, Beytullah ise düşlerin ve imgelerin ilahi gerçeklikle tashih yeridir. Ev, gerek düşünsel gerekse fiziki olarak temiz bir beden ve ruhların kirlendiği, Beytullah ise bu kirden arınma, ömrün bir evresinde yeniden tertemiz doğma yeridir. Mümin için evini Kâbe, Kâbesini ev kılmak hayatta sağlayacağı en güzel denge, gerçekleştirmeye çalışacağı en güzel amaçtır.

   Sevgili'nin Evi (Ev-Kâbe Simgeciliği Üzerine Bir Çözümleme); "ev" imgesinden yol alarak, yeryüzündeki ilk evin, Müslümanların kutsal evi Kâbe'nin simge, mit, rit kavramlarıyla derinlemesine anlatıldığı bir çalışma.

   Stok Kodu
   :
   9786059087650
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   320 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat