Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Sevdalı Bulut ( Masallar ) Nâzım Hikmet

#smrgSAHAFSevdalı Bulut ( Masallar )

Liste Fiyatı : 0,00
303077084
77084
Sevdalı Bulut ( Masallar )
Sevdalı Bulut ( Masallar ) #smrgSAHAF
Cem Yayınevi
0.00
Nâzım Hikmet'in "Sevdalı Bulut" adı altında toplanan birbirinden güzel, şiir dolu masallarını Oğuz Aral, Ferruh Doğan ve Eflâtun Nuri'nin çizgileri ile resimleyerek sunuyoruz. Bu masallar ilk olarak Rusça'ya çevrilip 1950 de kitap halinde yayınlanmış, sonra Makedonca'ya, Arnavutça'ya çevrilmiş ve Üsküp'te ilk Türkçe baskısı yapılmıştır. Aziz Nesin'in, masalların kitap halinde düzenlenmesine yardımı olmuştur. Kitaba adını veren "Sevdalı Bulut" masalının 1957'de Rusya'da yapılan renkli filmi, Fransa, İtalya ve Romanya'daki Uluslararası film festivallerinde derece almıştır. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Nâzım Hikmet'in "Sevdalı Bulut" adı altında toplanan birbirinden güzel, şiir dolu masallarını Oğuz Aral, Ferruh Doğan ve Eflâtun Nuri'nin çizgileri ile resimleyerek sunuyoruz. Bu masallar ilk olarak Rusça'ya çevrilip 1950 de kitap halinde yayınlanmış, sonra Makedonca'ya, Arnavutça'ya çevrilmiş ve Üsküp'te ilk Türkçe baskısı yapılmıştır. Aziz Nesin'in, masalların kitap halinde düzenlenmesine yardımı olmuştur. Kitaba adını veren "Sevdalı Bulut" masalının 1957'de Rusya'da yapılan renkli filmi, Fransa, İtalya ve Romanya'daki Uluslararası film festivallerinde derece almıştır. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303077084
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   108 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1968
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   77084    Nâzım Hikmet    Sevdalı Bulut ( Masallar )     Cem Yayınevi        303077084    Çocuk    Yeni Türk Edebiyatı    Cumhuriyet Dönemi    Masal                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat