Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Şem'i Şerh-i Mantıku't-Tayr Muhittin Turan Şem'i Şerh-i Mantıku't-Tayr Muhittin Turan

#smrgKİTABEVİŞem'i Şerh-i Mantıku't-Tayr

Liste Fiyatı : 70,00
İndirimli Fiyat : 59,50
Kazancınız : 10,50
%15
Temin süresi 4 gündür.
Şem'i Şerh-i Mantıku't-Tayr
Şem'i Şerh-i Mantıku't-Tayr #smrgKİTABEVİ
Kesit Yayınları
59.50
Elimizdeki bilgilere göre Feridüddin-i Attar'ın Mantıku't-Tayr'ına yapılmış tek ve tam şerh hüviyetine sahip olan Şerh-i Mantıku't-Tayr, hem hacim hem de içerik bakımından Türk edebiyatında önemli bir yere sahiptir. 16. yüzyıl Türk edebiyatının önde gelen şarihlerden biri olan Şem'i tarafından klasik şerh usulüne uygun olarak kaleme alınan bu eser, mısra şerhinin ön plana çıkması, ifade şekli, barındırdığı dil hususiyetleri bakımından dikkate değerdir.

Üç nüshanın birlikte değerlendirilmesiyle hazırlanan bu çalışmanın şerh araştırmalarına küçük bir katkı sağlaması hedeflenmiştir.

 • Açıklama
  • Elimizdeki bilgilere göre Feridüddin-i Attar'ın Mantıku't-Tayr'ına yapılmış tek ve tam şerh hüviyetine sahip olan Şerh-i Mantıku't-Tayr, hem hacim hem de içerik bakımından Türk edebiyatında önemli bir yere sahiptir. 16. yüzyıl Türk edebiyatının önde gelen şarihlerden biri olan Şem'i tarafından klasik şerh usulüne uygun olarak kaleme alınan bu eser, mısra şerhinin ön plana çıkması, ifade şekli, barındırdığı dil hususiyetleri bakımından dikkate değerdir.

   Üç nüshanın birlikte değerlendirilmesiyle hazırlanan bu çalışmanın şerh araştırmalarına küçük bir katkı sağlaması hedeflenmiştir.

   Stok Kodu
   :
   9786059100298
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   1152 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2015
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   178711    Muhittin Turan    Şem'i Şerh-i Mantıku't-Tayr     Kesit Yayınları        9786059100298    Edebiyat    Eski Türk Edebiyatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat