Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Selçuklular ve Kafkasya Yaşar Bedirhan Selçuklular ve Kafkasya Yaşar Bedirhan

#smrgSAHAFSelçuklular ve Kafkasya

Liste Fiyatı : 0,00
Selçuklular ve Kafkasya
Selçuklular ve Kafkasya #smrgSAHAF
Çizgi Kitabevi
0.00
Hiçbir millet kurmuş olduğu medeniyeti, yalnızca kendi siyasi ve coğrafi hudutları içerisinde yaşatmak istemez. Her topluluğun mukadderatında, mevcut ve gelecek milletlerin nam ve hesabına deruhte edilmiş bir hisse vardır. Selçuklu sultanları için, insanlığın eski medeniyet merkezlerinden biri olan Kafkasların Türklüğe açılması, gelişi ve maksatsız bir istilacılık hareketi değildi. Belki iyi planlanmış ve hesap edilmiş bir milli dini planın kutsiyet ve cihat damgası taşıyan şuurlu neticesiydi. Onun içindir ki, İmparatorluğun ilk büyük sultanları Orta Asya'dan akan Müslüman Oğuz Boylarını, bazen büyük kumandanlar idaresinde bazen de bizzat kendi komutaları altında, Kafkasları ele geçirmek için yönlendirmişlerdir. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Hiçbir millet kurmuş olduğu medeniyeti, yalnızca kendi siyasi ve coğrafi hudutları içerisinde yaşatmak istemez. Her topluluğun mukadderatında, mevcut ve gelecek milletlerin nam ve hesabına deruhte edilmiş bir hisse vardır. Selçuklu sultanları için, insanlığın eski medeniyet merkezlerinden biri olan Kafkasların Türklüğe açılması, gelişi ve maksatsız bir istilacılık hareketi değildi. Belki iyi planlanmış ve hesap edilmiş bir milli dini planın kutsiyet ve cihat damgası taşıyan şuurlu neticesiydi. Onun içindir ki, İmparatorluğun ilk büyük sultanları Orta Asya'dan akan Müslüman Oğuz Boylarını, bazen büyük kumandanlar idaresinde bazen de bizzat kendi komutaları altında, Kafkasları ele geçirmek için yönlendirmişlerdir. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303010195
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   441 s.
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2000
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   10195    Çizgi Kitabevi    Selçuklular ve Kafkasya     Yaşar Bedirhan            303010195    9758156209    Tarih    Selçuklu                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat