Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Selahattin Eyyubi ve Aslan Yürekli Richard: 3. Haçlı Haçlı Seferinin F Selahattin Eyyubi ve Aslan Yürekli Richard: 3. Haçlı Haçlı Seferinin F

#smrgKİTABEVİSelahattin Eyyubi ve Aslan Yürekli Richard: 3. Haçlı Haçlı Seferinin Filistin Safhasının Romanı

Liste Fiyatı : 0,00
9789754378870
193010
Selahattin Eyyubi ve Aslan Yürekli Richard: 3. Haçlı Haçlı Seferinin Filistin Safhasının Romanı
Selahattin Eyyubi ve Aslan Yürekli Richard: 3. Haçlı Haçlı Seferinin Filistin Safhasının Romanı #smrgKİTABEVİ
Ötüken Neşriyat
0.00
Dünya edebiyatında “tarihi roman” türünün babası sayılan Sir Walter Scott, Haçlı Seferleri'nin en ilginci olarak görülen Üçüncü Haçlı Seferi'ni merkeze aldığı romanında, Selahaddin Eyyubî ve Avrupalı düşmanları arasında geçen çetin mücadeleyi anlatmaktadır. Walter Scott, Müslümanlar hakkında kemikleşen Avrupa merkezci önyargıların aksine Selahaddin Eyyubi'yi ve Müslümanları üstün meziyetleri ve davranışlarıyla gerçekçi bir şekilde resmetmektedir. Romanın odağında, 3. Haçlı Seferi'ne katılmak için yurdu İskoçya'dan Filistin'e gelen Sir Kenneth'in serüveni yer almaktadır. Walter Scott, Ortaçağ Avrupası'nın köhneleşen zihniyetini ve körleşen algılarını romanda ustaca tasvir ederken, hem Avrupalıların hem de Müslümanların kendi durumlarını nasıl değerlendirdiklerini iç içe geçmiş olayların şaşırtıcı kurgusu içinde göstermektedir.
 • Açıklama
  • Dünya edebiyatında “tarihi roman” türünün babası sayılan Sir Walter Scott, Haçlı Seferleri'nin en ilginci olarak görülen Üçüncü Haçlı Seferi'ni merkeze aldığı romanında, Selahaddin Eyyubî ve Avrupalı düşmanları arasında geçen çetin mücadeleyi anlatmaktadır. Walter Scott, Müslümanlar hakkında kemikleşen Avrupa merkezci önyargıların aksine Selahaddin Eyyubi'yi ve Müslümanları üstün meziyetleri ve davranışlarıyla gerçekçi bir şekilde resmetmektedir. Romanın odağında, 3. Haçlı Seferi'ne katılmak için yurdu İskoçya'dan Filistin'e gelen Sir Kenneth'in serüveni yer almaktadır. Walter Scott, Ortaçağ Avrupası'nın köhneleşen zihniyetini ve körleşen algılarını romanda ustaca tasvir ederken, hem Avrupalıların hem de Müslümanların kendi durumlarını nasıl değerlendirdiklerini iç içe geçmiş olayların şaşırtıcı kurgusu içinde göstermektedir.
   Stok Kodu
   :
   9789754378870
   Boyut
   :
   12x19
   Sayfa Sayısı
   :
   454 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Çeviren
   :
   M. Halid
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat