Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Seçme Eserler, İkinci Cilt, Birinci Kitap Mao Zedung [ Mao Tse Tung ]

#smrgSAHAFSeçme Eserler, İkinci Cilt, Birinci Kitap

Liste Fiyatı : 0,00
Seçme Eserler, İkinci Cilt, Birinci Kitap
Seçme Eserler, İkinci Cilt, Birinci Kitap #smrgSAHAF
Ser Yayınları
0.00
Enternasyonalist olan bir komünist, aynı zamanda bir yurtsever de olabilir mi? Biz sadece olabileceğini değil, olması gerektiğini de savunuyoruz. Yurtseverliğin kendine has muhtevası, tarihi şartlar tarafından belirlenir. Hitler'in ve Japon saldırganlarının "yurtseverliği" vardır, bir de bizim yurtseverliğimiz vardır. Komünistler, Hitler'in ve Japon saldırganlarının "yurtseverliğine" kesinlikle karşı çıkmalıdırlar. (...) Biz hem yurtsever hem enternasyonalistiz ve sloganımız da "Anavatanı saldırganlara karşı korumak için savaş" tır. (...) Proletaryanın ve emekçi halkın kendi kurtuluşlarına ulaşmaları, ancak ulusal kurv tuluşa ulaşmakla mümkün olabilir. (...) Bu yüzden ulusal kurtuluş savaşlarında, yurtseverlik, enternasyonalizmin uygulanmasıdır. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Enternasyonalist olan bir komünist, aynı zamanda bir yurtsever de olabilir mi? Biz sadece olabileceğini değil, olması gerektiğini de savunuyoruz. Yurtseverliğin kendine has muhtevası, tarihi şartlar tarafından belirlenir. Hitler'in ve Japon saldırganlarının "yurtseverliği" vardır, bir de bizim yurtseverliğimiz vardır. Komünistler, Hitler'in ve Japon saldırganlarının "yurtseverliğine" kesinlikle karşı çıkmalıdırlar. (...) Biz hem yurtsever hem enternasyonalistiz ve sloganımız da "Anavatanı saldırganlara karşı korumak için savaş" tır. (...) Proletaryanın ve emekçi halkın kendi kurtuluşlarına ulaşmaları, ancak ulusal kurv tuluşa ulaşmakla mümkün olabilir. (...) Bu yüzden ulusal kurtuluş savaşlarında, yurtseverlik, enternasyonalizmin uygulanmasıdır. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303076031
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   328 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1971
   Çeviren
   :
   Çev. Feridun Nefer
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   76031    Seçme Eserler    İkinci Cilt    Birinci Kitap     Ser Yayınları    Mao Zedung [ Mao Tse Tung ]    Politika / Siyaset    Sosyalizm                                Çev. Feridun Nefer            #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat